Судячи з оприлюднених НАЗК електронних декларацій, найбільші заробітки торік були в голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича. Чималий стаж державної служби та високий чиновницький ранг дозволили «свободівцю» Сичу отримати майже півмільйона гривень річного прибутку, з яких 441 508 гривень – зарплата за основним місцем роботи, а ще 28 083 гривні – платня за викладацьку роботу в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, якою голова облради займається за сумісництвом.
Якщо ж врахувати ще й зарплату дружини Олександра Максимовича, то виявиться, що сімейство Сичів заробило у 2017 році навіть більш ніж півмільйона гривень. Галина Сич отримала 101 768 гривень за роботу в Департаменті освіти і науки Івано-Франківської міської ради і ще 7 430 гривень як платню в комунальному дитсадку «Янголятко», пише Правда іф.
Ще один «свободівець», міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй посаді заробив ненабагато менше свого більш досвідченого та титулованого однопартійця. За рік зарплата мера становила 408 163 гривні. Окрім того, від Івано-Франківської обласної організації професійної спілки працівників державних установ України Руслан Романович отримав виплату у розмірі 500 гривень.
Оскільки у дружини міського голови Оксани Марцінків заробітки менші ( вона працює на комунальному підприємстві «Івано-Франківськводоекотехпром» і торік отримала 79 461 гривню), сім’є мера не дотягнула до півмільйонного річного прибутку.
На третьому місці серед топ-чиновників несподівано опинилася ще одна «свободівка», секретар міської ради Оксана Савчук. На своїй посаді торік вона отримала 322 025 гривень. Окрім того, їй було нараховано 3 103 гривні процентів у Приватбанку і ще хтось зробив їй подарунок на 500 гривень.
Треба сказати, що зарплата чиновниці більш ніж вдвічі перевищує прибуток її чоловіка-бізнесмена. Андрій Савчук, який є співзасновником калуського ТзОВ «Велдотерм-Україна», яке займається термічною обробкою зварювальних з’єднань, заробив всього 149 838 гривень. Зрештою, чоловік секретарки Івано-Франківської міськради володіє лише 8% власності у цій фірмі, а найбільшою часткою володіють німецька фірма «Велдотерм» та російський бізнесмен Дмитро Дейкін, який проживає в Москві.
І ще одна цікава деталь. Минулого року фірмам, до яких має причетність сім’я Оксани Савчук дуже таланило під час проведення тендерів, їм вдалося перемогти аж у 7 конкурсах на загальну суму 790 738 гривень 42 копійки.
А найбіднішим серед топ-чиновників виявився голова ОДА Олег Гончарук, який на своїй посаді торік заробив усього лиш 162 617 гривень. Якби дружина губернатора не займалася так успішно бізнесом, то Олегу Романовичу, щоб звести кінці з кінцями, мабуть, довелося б продавати один із трьох плазмових телевізорів. На щастя, Людмила Гончарук, минулого року отримала понад мільйон гривень прибутку. Як власниця ТОВ «Торговий дім 2000», яке займається випіканням хлібобулочних виробів та роздрібною торгівлею, вона заробила 980 107 гривень, ще 128 508 гривень вона отримала як працівниця Івано-Франківської торгово-промислової палати. А щоб ще більше допомогти чоловікові, Людмила Григорівна їздила викладати у Тернопільському національному економічному університеті, де їй заплатили за роботу за сумісництвом ще 3 360 гривень.
До слова, голова Івано-Франківської ОДА виявився не тільки найменш оплачуваним серед топ-чиновників, йому ще й в тендерах не так щастило, як, скажімо, Оксані Савчук. Наближені до губернатора фірми тільки одного разу перемагали на конкурсах і отримали держзамовлення на 88 496 гривень.
Я колись голосував за це колгоспне рило
То що – виходить в губернатора навантаження втричі менше, ніж в голови ради (судячи із зарплати). а насправді чомусь здається, що навпаки