24 жовтня голова ОДА Денис Шмигаль перевірив будівництво моста на Калущині, який з’єднує села Пійло та Калуське-Довге.
Більше семи тисяч людей на Калущині змушені переходити річку Чечва кладками і шукати шляхи об’їзду. А все тому, що міст, який з’єднує село Пійло та Калуське-Довге, був повністю зруйнований минулого року, хоча обвалюватися почав ще після повені в далекому 2008. Наразі міст будують заново, для цього виділили понад 20 мільйонів гривень, інформує “Галка”.
«Під час одного з робочих візитів Президента тут проводили нараду, відповідно зобов’язались до кінця року цей міст зробити. Технологічно це завдання складне, але ми взялися, робимо. Зараз йде такий технологічний етап, як забурення паль (ред. тобто формування фундаменту). Залучаємо професійних підрядників, шукали, дивилися по всій Україні, кого ж обрати. Є такі компанії, з сучасним обладнанням, які підключаються до робіт й допомагають. Гроші є, аванси оплачені, ніяких перепон зі сторони держави, які б завадили зробити цей міст, немає. Питання сьогодні за підрядниками, за їх швидкістю та якістю виконання робіт. Ми пильнуємо, щотижня проводимо наради і будемо частіше проводити виїздні наради, для того, аби бачити тут на місці, як рухаються роботи”,- обіцяє голова ОДА.
Керівник будівельної організації «Будучність» Роман Павлів, яка займається зведенням цього моста, зазначає, що на дане будівництво передбачено 16 календарних місяців, але фірма має встигнути завершити будівництво за два з половиною місяці.
«На даний час ми виконали весь комплекс підготовчих робіт. Річку відвели в другу сторону, бо раніше вона йшла попри цей берег, а глибина її сягала більш, ніж 5 метрів. У зв’язку з тим, що є короткі терміни будівництва, виконати це все важко. По технології на дане будівництво передбачено 16 календарних місяців, але ми маємо збудувати його до нового року. Є відповідна вказівка губернатора, доручення президента. Ми не можемо ні в якому разі підвести цих людей. Тому роботи робляться прискорено. З вівторка сюди приїде підрядна організація, з сучасною буровою установкою, яка буде виконувати ряд робіт і допомагатиме нам. Тому тут по суті працюватимуть дві спеціалізовані організації. Будемо робити все, аби вкластися в терміни не порушуючи технології»,- каже Павлів.
Сільський голова села Пійло Микола Семанів має надію, що міст зроблять до нового року, бо хоч село й невеличке, але іншої дороги у жителів немає.
«Раніше будували без проєкту, забивали палі на малу глибину. Це привело до того, що міст просів і був повністю зруйнований повінню. Наше село невеличке, але іншої дороги в нас немає. Ми маємо надію, що до нового року міст буде запущений»,- каже сільський голова.
В Івано-Франкіській області 1200 мостів, це найбільший коефіцієнт в Україні. 80% з них знаходяться в аварійному стані.
«Наступний рік – рік мостів та доріг. Сьогодні ми підготували листа на міністра регіонального розвитку Альону Бабак, говоримо про те, що в програмі «Розвитку Українських Карпат» окремою стрічкою закладаємо 300 млн. на мости та дороги. Фактично це доволі великий ресурс, до цього Франківщина не мала таких фінансових можливостей”,- розповів Шмигаль.