Французька компанія nPerf провела своє нове дослідження українського ринку зв’язку та якості надання послуг.
Вона розробила свій власний метод вимірювання швидкості інтернету і надала результати, отримані цим способом, в Мінцифри, пише Правда.іф з посиланням на gsminfo.
Звернемо увагу, що дані більш звичного для багатьох сервісу Speedtest від Ookla в офіційній статистиці не використовувалися, тому що держава поки що не змогла домовитися з даною компанією про надання даних в масштабах, необхідних для складання цієї статистики. Отже, в яких же містах нашої країни найшвидший інтернет?
Несподівана інформація: де сидіти в Інтернеті найзручніше?
Зазвичай прийнято вважати, що найшвидший інтернет у великих містах, особливо в Києві. Тим більш дивними і несподіваними виявилися результати вимірів, проведених nPerf. У найбільших містах інтернет зовсім не обов’язково найшвидший – причини цього можуть бути самими різними, але сам факт встановлено точно.
Київ не зміг увійти навіть в топ-3 населених пунктів з найшвидшим фіксованим доступом до широкосмугового інтернету. Швидкість його в столиці за даними масштабного тесту склала всього 39 мегабіт в секунду. Топ-5 ж обласних центрів за швидкістю інтернету виглядає таким чином:
- Одеса – 53 мегабіт в секунду
- Харків – 49 мегабіт в секунду
- Дніпро – 46 мегабіт в секунду
- Львів – 44 мегабіт в секунду.
- Київ зі своїми уже згаданими 39 Мбіт \ с зайняв всього лиш п’яте місце серед обласних центрів нашої країни.
Заміри французької компанії показали, що найшвидший інтернет на території нашої країни – у місті Вовчанськ Харківської області. Середня швидкість фіксованого доступу до широкосмугового інтернету там склала цілих 83 мегабіт в секунду – в два рази більше, ніж на території столиці!
Дослідження, яке nPerf проводила на території України протягом всього квітня поточного року, показало, що в нашій країні доступ до Інтернету через оптоволокно є у 3 337 міст і сіл. Мінціфри запевняє, що насправді їх більше, просто не всі змогли показати достатню швидкість під час виміру. Компанія nPerf вважала підключеними до оптоволокна ті населені пункти, де швидкість хоча б в одному вимірі показувалася вище тридцяти мегабіт в секунду.