Забороняється відвідування без дозволів низки туристичних місць.
На території двох гірських громад Івано-Франківської області ввели ряд обмежень. Деякі стосуються й відвідування популярних туристичних маршрутів, пише Бліц-Інфо.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Так, додаткові тимчасові обмеження запровадили в смузі вздовж державного кордону в межах Зеленської, Білоберізької територіальних громад Верховинського району. Відповідну заборону встановили з 10 липня. Про це йдеться у додатку до наказу начальника 31 прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича (Чернівецький загін – ред.).
“З початком російської агресії, введенням воєнного стану та заборони виїзду за кордон громадян України, чоловіків віком від 18 до 60 років, на всій ділянці відповідальності прикордонного загону загострюється питання щодо збільшення кількості спроб незаконного перетинання державного кордону вказаною категорією осіб. З метою належного забезпечення охорони державного кордону України, недопущення витоку мобілізаційного ресурсу через державний кордон України, посилення контролю за дотриманням прикордонного режиму, запобігання правопорушенням, начальник Чернівецького прикордонного загону своїми наказами від 23 травня 2024 року № 1655-АГ та № 1663-АГ запровадив додаткові тимчасові режимні обмеження в смузі місцевості вздовж державного кордону в межах територіальних громад Чернівецької та Івано-Франківської областей”, – зазначають причину обмежень у ДПСУ
Зокрема, тимчасово заборонили й відвідування без дозволів низки туристичних місць. А саме урочищ Погорілець, Гаджина, Подороватий, Угорські Скелі. Полонини Кринта, Луковиця, Широка та Веснерка. Вершин Чивчин, Смотрич, Вухатий камінь, Піп Іван, Бребенескул, Пожежевська, Менчул, Туркул, Мала Говерла, Брескул, Кострич, Явірник, Попадя, Масний Присліп, Гоїчна, Дуконя, Пніє’в. Озера Марічейка та Кривопільського перевалу.
Також у прикордонній зоні забороняється:
– в’їзд осіб у прикордонну смугу завширшки 5 кілометрів (у тому числі з метою туризму, відпочинку, рибальства, за винятком осіб, які постійно або тимчасово тут проживають чи працюють, а також власників земельних ділянок, які знаходяться у межах смуги, за умов наявності у них відповідного дозволу наданого прикордонним загоном).
– провадження робіт (за винятком: сільськогосподарських та інших згідно з переліком, за умови завчасного інформування підрозділу охорони державного кордону про їх проведення та за наявності у них відповідного дозволу наданого прикордонним загоном; будівельних робіт, що виконуються відповідно до міжнародних договорів, та на будовах державного значення, а також пов’язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха та осередків особливо небезпечних інфекційних захворювань та за умови наявності у них відповідного дозволу наданого прикордонним загоном).
– рух транспортних засобів в контрольованих прикордонних районах під час дії комендантської години (окрім: осіб, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску та водіїв вантажних автомобілів та супроводжуючих осіб).
– скупчення транспортних засобів (більш як два), та зупинки довше 20 хвилин, не пов’язані з технічними несправностями, на узбіччях доріг поза встановленими автомобільними стоянками.
– рух транспортних засобів (крім техніки та обладнання для агропромислового комплексу, а також структур, які забезпечують виконання функцій держави) дорогами, які відсутні в реєстрі автомобільних доріг та ведуть до державного кордону, і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон та між населеними пунктами та які позначенні інформаційно попереджувальними табличками «Увага! Державний кордон. Прохід, проїзд заборонено».
З повним переліком обмежень можна ознайомитися ТУТ.
Нагадаємо, аби отримати дозвіл на перебування у прикордонні зоні, потрібно звернутися особисто до Чернівецького прикордонного загону за адресою: Чернівці, вул. Володимира Великого, 2а, або за допомогою електронної пошти – [email protected].