Вже за 2 дні, 2 лютого, українці відзначатимуть Стрітення Господнє. Про історію походження цього величного свята та основні прикмети читайте у матеріалі.
Повідомляє Інформатор
Стрітення Господнє є одним із найважливіших свят у православній церкві. Воно знаменувало “зустріч”, точку в часі, де з’єдналися Старий і Новий Завіти. Стрітення щорічно святкується через 40 днів після Різдва Христового.
У цей день слід піти до церкви та молитися про сімейне благополуччя. Наші предки вірили, що саме на Стрітення Бог єднає серця закоханих на небесах. Тому й молились за “зустріч” двох людей, які мають створити сім’ю.
Також у цей просять зцілення для важкохворих. Стрітення – це свято, присвячене Ісусу Христу, але цього дня також шанували і Діву Марію.
Тому священнослужителі на службі можуть мати як біле вбрання – воно символізує Божественне світло, так і блакитне – символізує чистоту й непорочність Діви Марії.
Сьогодні найпопулярнішою традицією святкування Стрітення є освячення свічок. Скільки вони коштують та де їх можна придбати, в Івано-Франківську читайте тут.
Над свічками читають молитви, освячують та роздають вірянам. Таку свічку потрібно зберігати вдома і запалювати під час молитви впродовж року.
Наші пращури вірили, що Стрітення – це зустріч зими з весною та літом. Тому, починаючи з цього дня, зима йде на спад, день стає довшим. Добре свято Стрітення провести в колі близьких, помиритися з тими, з ким у сварці.
Також на Стрітення не можна важко працювати, займатися рукоділлям, виносити сміття, рубати дерева, сумувати, вдаватися до зневіри, зловживати алкоголем.
На Стрітення особливо стежать за погодою, якщо в цей день відлига – весна буде теплою, якщо падає сніг – весна буде дощовою і затяжною, сильний вітер – буде врожай фруктів. Цей день краще присвятити молитві та рідним.