Суд заочно визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві в агресивній війні.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Вирок у четвер оголосила колегія Оболонського райсуду Києва, пише Українська правда.
“Визначити Януковичу остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі”, – оголосив суддя Владислав Дев’ятко.
Водночас, суд відхилив статтю “пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону”, яку також закидали Януковичу.
У цьому судді визнали екс-президента невинуватим, бо не побачили переконливих доказів, які б свідчили, що Янукович був проінформований про остаточну мету незаконних дій росіян – анексію Криму.
Також суд постановив, що прокуратура не надала доказів того, що Янукович діяв з метою зміни меж України. В його висловлюваннях суд не встановив заклики до таких дій.
“Його (Януковича – УП) покарання та виправлення неможливі без ізоляції від суспільства”, – вирішив суд.
Однак він не знайшов підстав для застосування найтяжчого покарання – 15 років, про які просила прокуратура.
Також Янукович має сплатити понад 98 тисяч гривень процесуальних витрат.
У вироку наголошується, що дії Росії у Криму кваліфікуються як акт агресії, а дії Януковича – як пособництво у цьому.
Також судді назвали неправдивими заяви Януковича про певні напади на себе, про загрозу для російськомовного населення після Революції гідності та ознаки гуманітарної катастрофи.
На підтвердження російської агресії суд нагадав, що право на самовизначення було реалізоване в Криму на референдумі 1991 року, а так званий “референдум” 16 березня 2014 року був проведений в умовах окупації і не може бути визнаним.
Захист екс-президента наполягав на його невинуватості і стверджував, що до анексії Криму призвели дії не Януковича, а активістів Євромайдану та нової влади.
Заочне засудження передбачає, що Януковича арештують для відбування покарання у тому випадку, якщо вдасться його затримати. Лише після цього почнуть відраховувати тюремний термін.
Наразі вирок ще не є чинним. Він може бути оскаржений протягом 30 днів і набуде чинності лише у тому випадку, якщо ніхто не подасть скаргу.
Як повідомила журналістам речниця суду, вирок складався зі 143 сторінок.