Суд почав розглядати справу про побиття волонтера з інвалідністю Володимира Сікердея
Диван на коліщатках в темній вітальні

Суд почав розглядати справу про побиття волонтера з інвалідністю Володимира Сікердея

Автор: Олег Мамчур
09/01/2025 20:27
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

8 січня 2025 року Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області розпочав розгляд справи про побиття волонтера з інвалідністю Володимира Сікердея у приміщенні ЦНАПу в селі Перерісль у липні 2024 року. Обвинувачений Богдан Стефанюк, який працює в Переріслянській сільській раді, свою вину заперечив.

Про нові деталі у справі, позиції сторін і рішення суду читайте в матеріалі Суспільного.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

На початку судового засідання у справі про побиття волонтера з інвалідністю Володимира Сікердея у Центрі надання адміністративних послуг у селі Перерісль адвокат обвинуваченого Богдана Стефанюка Олег Грабовецький подав клопотання про витребування судом відео з камер поліцейських, які працювали на виклику.

“Виникла необхідність отримати відеозапис з нагрудних камер працівників поліції, які прибули на місце події. Оскільки, відповідаючи на запитання поліцейських, які все-таки тілесні ушкодження були заподіяні потерпілому, він не зміг показати й пояснити. Стороні захисту невідомо, чи заподіював сам собі потерпілий, чи, можливо, хтось йому заподіював”, — говорить Олег Грабовецький.

Адвокат обвинуваченого Богдана Стефанюка Олег Грабовецький

Обвинувачений Богдан Стефанюк та його адвокат Олег Грабовецький. Суспільне Івано-Франківськ

Адвокат потерпілого Володимира Сікердея Іван Кузюк відповів, що не вбачає в цьому потреби, адже такі відео не можуть вважатися належним доказом у справі.

“Вважаємо, що ці клопотання подані лише з метою затягування часу, як і в попередньому судовому засіданні. Його відкладали через вимоги надання тих самих доказів”, — каже Іван Кузюк.

Суд відмовив у задоволенні цього клопотання й розпочав розгляд справи по суті. Першим допитали потерпілого Володимира Сікердея. З його слів, у ЦНАПі в селі Перерісль, куди чоловік прийшов 2 липня 2024 року за довідкою про соцдопомогу, йому не видали ні довідки, ні його ж заяви на її отримання.

Володимир Сікердей

Потерпілий Володимир Сікердей з адвокатами. Суспільне Івано-Франківськ

Володимир Сікердей почав відеозйомку й викликав поліцію, адже вважав, що працівниця ЦНАПу Тетяна Омельян порушує Закон України “Про звернення громадян”. З його слів, вона обурилася тим, що Володимир знімає її на відео.

“Пані Тетяна вийшла з приміщення у невідомому мені напрямку, після чого я повернув голову за нею. І мені в голову летить кулак. Ще чув тільки те, що Богдан Васильович [Стефанюк] мені каже: “Що ти стимулюєш? Я тебе зараз як раз у*бу!” І після цього летить кулак. І це чути на відео”, — говорить Володимир Сікердей.

Слідчі з’ясували, що камери відеоспостереження у ЦНАПі були муляжами. На момент інциденту, крім потерпілого, його брата й Богдана Стефанюка, в установі перебували також секретарка Переріслянської сільської ради Наталія Гук, працівниця сільради Мар’яна Пинчук і начальниця установи Уляна Дмитрук.

“Я ж там говорю: мене побили, я перебуваю у Переріслянській територіальній громаді. Буду писати заяву про те, що мене побили. Ніхто цього не заперечує. Вони тільки казали: “Для чого ви нас знімаєте?” — каже потерпілий.

Володимир Сікердей викликав поліцію вдруге вже через побиття. Поліцейські зафіксували, що в чоловіка розбита губа і є набряк щелепи. Пізніше судмедексперти виявили також пошкодження верхнього зуба й лівої кисті, розповів адвокат потерпілого Іван Кузюк. З його слів, після удару в його підопічного з’явилися головні болі й порушення координації та мовлення. Також Володимир Сікердей зазнав серйозної моральної шкоди.

“У потерпілого з’явилося відчуття невідомості, страху перед майбутнім щодо подібних дій іншими людьми, які можуть завдавати йому шкоду. При виході з дому на вулицю його турбує внутрішня тривога, що може бути помста з боку Стефанюка, оскільки є судова справа”, — каже адвокат потерпілого Володимира Сікердея.

Іван Кузюк попросив суд прийняти до розгляду цивільний позов свого підопічного й стягнути з обвинуваченого Богдана Стефанюка 50 тисяч гривень за завдану моральну шкоду й 10 тисяч 500 гривень відшкодування оплати правової допомоги.

Богдана Стефанюка обвинувачують у вчиненні кримінального проступку за умисне легке тілесне ушкодження з обтяжувальною обставиною — вчинення злочину щодо людини з інвалідністю.

“Я свою вину не визнаю”, — сказав Богдан Стефанюк.

Богдан Стефанюк

Богдан Стефанюк. Суспільне Івано-Франківськ

Після допиту потерпілого суд має дослідити письмові й речові докази, допитати свідків та обвинуваченого. Прокурор Олександр Семкович попросив оголосити перерву в судовому засіданні, щоб підготуватися до дослідження письмових доказів. Суд продовжить розгляд справи 16 січня о 13:00.