7.8 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 25 Травня, 2020
Головна Економіка Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку й Кабміну щодо націоналізації ПриватБанку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного “Приватбанку” з ринку за участю держави. Про це йдеться на офіційному сайті суду.
На думку суддів, процедура виведення “Приватбанку” з ринку порушувала норми чинного законодавства.
“Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ “КБ “Приватбанк” до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні”, – повідомила прес-служба суду.
“Таким чином, процедура націоналізації ПАТ “КБ “Приватбанк” була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері”, – йдеться у повідомленні.
У НБУ вже заявили, що оскаржать це рішення, пише ВВС.

“Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції”, – заявили у Нацбанку.

Там також висловили занепокоєння щодо фінансової стабільності в країні у звязку з рішенням суду.

“Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, – сказав представник Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нагадаємо, У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів “Приватбанку”, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію “Приватбанку”.
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

7 КОМЕНТАРІ

7
Залишіть коментар

avatar
7 Дерево коментарів
0 Дерево відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Найактивніші обговорення
0 Автор коментаря
Гість Автор останнього коментаря
  Підписка  
новизні давності найбільш залайкані
Сповіщення про
Гість
Guest
Гість

Бандерье!следующий раз по Майдану с скакать небудете!А самое главное все кто бабло на майдане получил отдать обратно!

Гість
Guest
Гість

хлопці…приватна власність,треба повертати

Гість
Guest
Гість

А шо билети так дорожають? Млчать лох платити, я вам нічьо не должен а ви мне все. Думай тє. Платі тє.

Гість
Guest
Гість

Зе фанатики час оплачувати вартість фільму, готуйте гроші, Беня безплатно не працює

Гість
Guest
Гість

За одни сутки:
1) Суд снял арест с денег Януковича 1,2 миллиардов грн
2) Суд признал незаконным национализацию Приват банка
P.S а можно 5 миллиардов Коломойскому будут выплачивать избиратели Зеленского?!!

Гість
Guest
Гість

Регіонели зроблять з України другу Сирію і будуть з европи спостерігати за шоу.

Гість
Guest
Гість

Ну то що Зе- сучари, з перемогою ! Це тільки початок..! Будете щасливі та заможні!!! А ще, крім Бені повертаються риги, вони теж на ,, своє’‘ очікують..! Хіба віддадуть те, що ще недавно награбували..! Маємо повзучий реванш, який обернеться в здачу України.!!!Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. В Нацбанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення.Про це повідомляє Національний банк Україна«18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю… Read more »

- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!