Диван на коліщатках в темній вітальні

Супроводжуємо від лікарняного ліжка до соціалізації у суспільстві, – Роман Дорожівський про відкриття у Франківську ветеранського простору

Автор: Lilia
04/12/2024 13:18
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
Азов

2 грудня в обласному центрі створили Івано-Франківську міську організацію «Галичина» Всеукраїнської профспілки військових, правоохоронних органів та учасників бойових дій (“ВБПУ”). Тут безкоштовно надаватимуть допомогу військовим з багатьох питань: юридичні консультації, отримання пільг при звільненні зі служби, соціалізації в суспільстві.

Пише Правда.іф з місця події.

Очолює організацію ветеран війни, голова громадської організації «Галицькі Леви» Роман Дорожівський. Він стверджує, що вони будуть першопрохідцями у плані такої допомоги, але відкриті для всіх учасників бойових дій, інвалідів війни, членів родини загиблих захисників, родичі яких вважаються зниклими без вісти.

«Деякий досвід допомоги військовим ми вже маємо. Це двоє хлопців, яких супроводжуємо після поранення з лікарняного ліжка до звільнення з військової частини, допомагатимемо з придбанням житла та працевлаштуванням,»- розповідає Роман Дорожівський.

Така допомога наразі є вкрай важливою. Оскільки понад 80% проблем, які виникають у військового, за словами голови організації, виникає через брак інформації та комунікації:

«Нам потрібно зважати, що людина, яка пережила важку фізичну травму,  інколи не завжди може сформулювати правильно свою проблему. До прикладу, зараз опікуємось військовим з 95 бригади Денис, який втратив на війні дві ноги. Минув рік – а він не отримав посвідчення учасника бойових дій лише через неправильну подачу документів. Ми таким людям допомагаємо подати пакет документів для отримання пенсійного посвідчення та грошової компенсації».

 

Іншим підопічним громадської організації є боєць Іноземного легіону Розаріо, родом з Колумбії. Через поранення має високу ампутацію нижньої кінцівки. Однак переборов свою травму та активно займається спортом.

«Йому також допомагаємо з налагодженням документів: отриманням посвідки на постійне проживання, оскільки інвалідність отримав в Україні і не в змозі повернутись на батьківщину. Окрім цього присутній ще присутній мовний бар’єр», – ділиться Роман Дорожівський.

Військовий військовому допоможе швидше і зрозуміє, переконаний заступник голови організації «ВБПУ», ветеран війни Білий Роман, який з перших днів повномасштабного вторгнення пішов служити добровольцем та через вісім місяців демобілізувався за сімейними обставинами.

«Важко адаптуватись після війни. Поки відключиться після звільнення зі служби «режим воїна», військовий перебуває в очікуванні допомоги від оточуючих людей. Тому потрібно дати їм зрозуміти, що після війни потрібно жити і працювати. Наше завдання – об’єднати таких хлопців», – каже Роман Білий.