-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Супрун спростувала черговий фейк про ефективність носіння саморобних масок

-Реклама-spot_img
spot_img

Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла міф про необхідність і ефективності носіння саморобних масок в умовах пандемії COVID-19.

Відповідний пост Супрун опублікувала в Facebook.

Супрун зазначила, що зараз в ЗМІ й соцмережах поширюють суперечливі поради щодо того, як захиститися в умовах пандемії коронавірусу COVID-19.

- РЕКЛАМА-

Її увагу, зокрема, привернув матеріал видання Texty.org.ua, в якому журналісти порадили читачам в умовах дефіциту медичних масок в аптеках використовувати саморобні з тканини.

Супрун дорікнула журналістам в маніпуляції й зазначила, що дослідження, на які вони посилаються, не підтверджують ефективність саморобних масок з метою захисту від вірусних захворювань. Водночас наведені нею дослідження підтверджують, що ефективність у таких масок навіть менше, ніж у зав’язаній на обличчі бандани.

“На щастя, журнал The Lancet опублікував огляд офіційних рекомендацій по використанню медичних масок у випадку пандемії COVID-19 і обґрунтування їх використання в різних країнах і регіонах світу. Почнемо з того, що про маски з марлі й вати, або щільної тканини мова серйозно взагалі не йде. Наскільки вони ефективні, в одному дослідженні перевірили симуляцією на манекенах. Виявилося, що хірургічна маска захищає від 33% крапель аерозолю, пов’язана на обличчя бандана захищає від 11%, а маска з тканини – від 6% крапель”, – зазначила вона.

Супрун наголосила, що тканинні маски й бандани в разі потреби можуть захистити від пилу. А ось використовувати їх, щоб убезпечитися від вірусних захворювань не тільки неефективно, але й небезпечно.

“Є рекомендації CDC, які вказують наступне: в разі критичної нестачі респіраторів або хірургічних масок, в крайньому разі можна використовувати маски з тканини, але їх ефективність не оцінена, але не схвалена NIOSH (National Institute for Occupational Safety and Health). Тому потрібно розуміти, що використання таких масок несе серйозні ризики “, – зазначила вона.

До того ж ексглава МОЗ нагадала, що медики не рекомендують носити маски “просто так”. Зокрема, ВООЗ, а також медики Китаю, Гонконгу й Австралії рекомендують носити маски тим, у кого респіраторні симптоми й тим, хто контактує з хворими. Що стосується здорових людей, настійних рекомендацій носити маски, в тому числі із тканини, фахівці не дають.

“Здоровим людям, згідно з рекомендаціями цих країн, носити маски потрібно в разі помірного ризику зараження, а саме: під час перебування в лікарні, транспорті, натовпі, роботі в закритому і погано провітрюваному приміщенні, і догляді за дітьми (трьома і більше). Якщо ви гуляєте на самоті, або йдете по порожніх вулицях, то маска не потрібна. Можете надіти тканинну маску, кажуть вони. Важливо, що в радах застосовуються модальні дієслова, що позначають різний ступінь впевненості. За масок з тканини інтонація така: носите, якщо самі того хочете”, – додала вона.

При цьому в деяких країнах (США, Німеччина і Японія), за словами Супрун, здоровим людям навпаки рекомендують утриматися від носіння масок “адже носити маску неправильно – це гірше, ніж не носити взагалі”

Підбиваючи підсумки, Супрун порекомендувала утриматися від носіння масок без необхідності, оскільки зараз вони життєво необхідні медикам. Замість цього вона порекомендувала дотримуватися рекомендацій, пов’язаних з гігієною, а також уникати тісних контактів.

“Маски дають помилкове відчуття захищеності, а великий попит населення на них створює дефіцит для медичних установ, де маски й респіратори дійсно життєво необхідні. Їх не вистачає навіть в США. Тому поки масок не вистачає, і всі поголовно не можуть їх купувати й постійно міняти, не треба переживати виключно про них. Краще зосередитися ретельного миття рук, не чіпати обличчя, пам’ятати про збереження дистанції, зате маски приберегти для хворих, медиків і родичів хворих”, – підсумувала вона.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні