Священнослужитель УПЦ МП Руслан Калинчук родом з Надвірнянського району отримав від СБУ підозру в співпраці з ворогом.
Про це стало відомо з джерел у Надвірнянському районі, де спецслужбівці проводили обшук у домі Калинчука. Цей обшук відбувся у межах більш масштабної спецоперації. Про неї пресслужба СБУ повідомляла минулого тижня.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Як ідеться в повідомленні, в Києві було нейтралізовано злочинну організацію, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб.
До угруповання входило понад 15 учасників, чотирьох ключових фігурантів СБУ затримала. Серед них – координатор злочинної мережі, один із очільників столичного храму УПЦ (МП). Координатор давав завдання учасникам мережі готувати та поширювати спеціально підібрану, недостовірну, неповну та упереджену інформацію з церковних питань.
Завданням було розпалювати протиріччя, релігійну ворожнечу, провокувати конфлікти, підривати державний суверенітет, територіальну цілісність, демократичний конституційний лад та інші життєво важливі національні інтереси України.
Як повідомляли столичні ЗМІ, обшуки пройшли і в так званій «Спілці православних журналістів» та у засновників рупора російської пропаганди Youtube-каналу «Перший козацький». Саме на «Першому козацькому» працював «православним блогером» уродженець нашої області Руслан Калинчук.
Журналісти з’ясували, що ще до початку активної фази розслідування він утік транзитом через Молдову на росію. Зараз Руслан Калинчук працює на московській православній радіостанції «Радонєж».
В Україні йому інкримінують колабораціонізм, а саме інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором, спрямовану на підтримку держави-агресора та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України (ч. 6 ст. 111-1 КК України).
Ще від початку російської агресії в 2014 році численні експерти наголошують, що росія поширює «руській мір» на великий прошарок українського населення через діячів УПЦ МП. Після вироку суду це твердження із приватної думки перетвориться на юридично затверджений факт.
Втім, добре було б, щоб іще до того часу своє слово в питанні діяльності московської церкви на території України нарешті сказали народні депутати.