-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Система моніторингу шкільного харчування для дітей пільгових категорій у Франківську: як це працює

-Реклама-spot_img
spot_img

Понад місяць у ліцеях Івано-Франківської громади працює електронна система моніторингу шкільного харчування дітей пільгових категорій. Її запровадили у травні. До 1 листопада система працювала у пілотному режимі.

Кореспондентка Суспільного дізнавалася, як цю систему впровадили у ліцеї № 23 імені Романа Гурика.

У навчальному закладі навчається 427 дітей пільгових категорій. Гроші на харчування надходять частково або повністю з міського бюджету. На сніданок місто виділяє 20 грн, на обід — 25. Підприємиця Ірина Дубова, яка працює в цій їдальні, розповідає, поки приготувати їжу за ці гроші можливо, але з 1 січня ситуація може змінитися, бо ціни на продукти починають поступово рости. Також жінка каже, що 70% страв готує за збірником Євгена Клопотенка.

У нас сьогодні на сніданок — шніцель курячий запечений, яблуко, помідор, чай з лимоном. На обід у нас — салат з насінням. Це — зернята соняшника підсушуються, і ними посипається салат з капусти, суп, каша гречана, лимонад, — каже Ірина Дубова.

- РЕКЛАМА-

Соціальна педагогиня Надія Гладій відповідає за харчування дітей пільгових категорій у ліцеї № 23. Вона користується електронною платформою. На цьому ресурсі, окрім внесення даних, хто з дітей сьогодні їв у їдальні, ведеться облік з відвідуваності всіх учнів у школі.

Видно, коли дитина харчувалася, сніданок, обід, яка пільгова категорія. Тобто це — зручно для нас, полегшує роботу, оскільки до програми ми це робили все вручну, записували на листочках, а зараз все автоматизувалося. Класні керівники подають нам списки, хто буде снідати, хто буде обідати. Ми цю інформацію вносимо в комп’ютер, — каже Надія Гладій.

З 1 січня доступ до даних про харчування дітей матимуть батьки. Син Галини Коломієць — на інклюзивному навчанні у ліцеї, тому вона має можливість бачити, як харчується її дитина.

Два рази у день нас харчують безкоштовно, оскільки діти на інклюзії харчуються безоплатно. Дуже рідко від нього якесь слово доб’єшся, але син казав: “Я так люблю шкільне харчування”. Це було відкриття, що він більше любить шкільні страви, а не домашні, — каже Надія Гладій.

Запровадження електронної системи моніторингу харчування нічого не вартувало міському бюджету. Адже платформу використовують в інших проєктах, каже заступниця директора департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.

Зараз ми бачимо відкрито і прозоро, і ми вже спостерігаємо певну економію. Ці гроші, які будуть зекономлені, підуть на розвиток матеріальної бази шкільних їдалень, харчоблоків. Тобто їх використовуватимуть не на інші цілі, а для школи,— розповіла Наталія Микула.

З її слів, цього року з міського бюджету на харчування дітей пільгових категорій спрямували 22 млн гривень.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні