Тема вимкнень залишається актуальною і важливою для кожного. Реакція на вимкнення в усіх також однакова. Вимкнення внесли зміни у наше звичне, комфортне життя.
Найчастішою формою нашого незадоволення, несприйняття ситуації є коментарі у соцмережах. У коментах вдаємося до порівнянь графіків вимкнень між чергами, вбачаючи «несправедливість», порівнюємо і вимкнення у нашій області із сусідніми. Будучи в себе вдома, думаємо, що десь не вимикають.
На жаль, вимкнення торкнулися споживачів всіх областей України. Це реальність нашого часу, це спроба ворога нас зламати.
Насправді енергосистема країни – цілісний організм. Коли пошкоджено енергооб’єкти в одній із областей, це відчувається всюди. Пошкодження позначаються на роботі генерації, на транспортуванні, на кількості годин з електроенергією і без. Всюди без винятку, пише Правда.іф з посиланням на Прикарпаттяобленерго.
Графіки вимкнень застосовують в усіх областях. В деяких навіть діють Графіки аварійних вимкнень, за яких прогнозувати час відновлення електропостачання неможливо.
Україна пережила 12 масованих атак на енергосистему. 12 атак, наслідки яких будуть усуватись ще кілька років. Складна ситуація буде тривати, як найменше, до кінця опалювального сезону. Дефіцит потужності в енергосистемі у цей період часу може сягати 25-30% в середньому. Енергетики роблять усе можливе, щоб електроенергія була частіше, але допоки ворог нищитиме енергообладнання – ситуація буде складною. До цього слід бути готовими.
Вимкнення – це важко, але зараз це єдиний спосіб втримати енергосистему життєздатною та функціонуючою. Зараз це наш спільний обов’язок – і обленерго, і українців. Однозначно важко всім, але і це ми здолаємо.