-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Тактика розхитування човна зсередини

-Реклама-spot_img
spot_img

Росія вирішила більше не ставити в Україні на «русский мир», а працювати на розкол країни зсередини. Тактика розхитування човна зсередини є надзвичайно ефективною. Платформою для масового розповсюдження дезінформації дедалі більше стають не тільки класичні ЗМІ, а й соцмережі та месенджери, у яких немає ні самоцензури, ні редакційної політики.

Боти – найпримітивніший, проте, внаслідок величезного обсягу таких профілів, ефективний інструмент поширення фейків. ЗМІ, експерти, представники громадянського суспільства, шляхом застосування певних маніпуляцій стосовно них, також не свідомо сприяють створенню паралельної інформаційної реальності. До прикладу, ви клікнули на якийсь заголовок у «Facebook» і потрапили на сайт, який опублікував цей заголовок. Тоді на екрані з’явилося  вікно «Дізнавайтесь новини сайту на нашій ФБ-сторінці».  Налаштування даної програми таке, що будь-який клік мишкою зараховується як лайк. Подібний прийом, порушуючи правила  «Facebook», дозволяє відносно швидко набрати аудиторію. У такий спосіб ви стаєте прихильником ресурсу, який пропагує зраду чи, навпаки, неадекватну перемогу.

В цілому «Facebook» толком не перевіряє фейкову інформацію. Тому можна побачити, як через рекламу поширюють відверту дезінформацію. Створюється паблік (тематична публічна сторінка), через який йде атака на визначену аудиторію, публікації ставляться на рекламу. При цьому, нерідко трапляється, що сторінки мають розважальний характер, але на них поширюється пропаганда, пише сайт Правда іф.

- РЕКЛАМА-

Ефективним інструментом поширення фейків є месенджер «Viber». З цією метою використовуються групові чати, доступ до аудиторії яких викуповується у адміністраторів. Регулювати зміст вайбер-чатів та відстежувати їх практично неможливо. Сервіс «Telegram» дає можливість створювати канали для необмеженої або визначеної аудиторії, а через відсутність будь-яких механізмів модерування та фіксації, пропаганда тут фактично нічим не обмежена.

 Як цьому протистояти? Дуже просто – не вірте тому, що пишуть у соцмережах та месенджерах незнайомі люди. Перед тим, як поширити пост навіть свого знайомого, перевірте основні факти. Тоді ви не станете корисним учасником, якого використовують інші для досягнення своїх цілей.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні