Тариф на газ узимку: як зміниться для українців сума у платіжці
Диван на коліщатках в темній вітальні

Тариф на газ узимку: як зміниться для українців сума у платіжці

Автор: Світлана Якимчук
14/09/2022 20:14
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

В Україні за рік вартість блакитного палива зросла на 16%. Цього року тариф на газ не підвищуватимуть (як і до середини 2023-го), однак порівняно з минулим опалювальним сезоном суми у платіжках збільшаться.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL, передає Правда.іф.

Так, за оцінками Держстату, якщо порівняти січень-серпень минулого року з поточним, виявиться, що газ подорожчав приблизно на 16%.

Для розуміння, у грудні 2021-го кубометр газу “Нафтогаз” продавав за 6,33 грн, а в грудні цього року – вже 7,96 грн за куб. Якщо взимку ви використовуєте для опалення будинку 200 кубів газу:

  • у грудні 2022-го доведеться заплатити 1592 грн;
  • у грудні 2021-го платили лише 1266 грн.

Тобто платіжка за газ збільшиться на 326 грн. Тут також варто враховувати, що торік в Україні ще був відкритий ринок газу – і багато українців користувалися послугами газзбутів (пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем), а не “Нафтогазом”. Проте загалом така пропорція у різниці тарифів зберігається.

А ось із тарифами на опалення (централізоване) ситуація не змінилася. З минулого року практично жодне підприємство своїх розцінок не змінило. І щонайменше до середини наступного року не змінить. Здебільшого таке рішення ухвалює місцева влада, проте негласно в уряді рекомендували всім “заморозити” ціни, також ухвалено мораторій на рівні парламенту.

Тариф на електроенергію змінили з жовтня 2021 року. Його знизили для тих, хто споживає до 250 кВт*годин, і фактично збільшили для тих, хто споживає більше. За чинними правилами за кожну кВт*годину доведеться платити 1,44 грн. Якщо споживати до 250 кВт*годин на місяць, то кожна кВт*година обійдеться вже в 1,68 грн.

Суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазам”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.