-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

-Реклама-spot_img
spot_img

Татарів (Кремінці) – завдяки своєму розташуванню (село знаходиться в гірській долині на висоті 650-800 м. над рівнем моря в долині річки Прут) поселення захищене від холодних вітрів. Суміш гірського повітря, води та екологічно чистих лісів Карпат робить Татарів відомим низькогірним бальнеологічним кліматичним курортом.

Татарів влітку та восени — комфортне місце для збирання грибів/ ягід та блукання невисокими кам’янистими горами. Взимку ж селище наповнює нескінчений потік лижників та сноубордистів, адже село знаходиться в безпосередній близькості від гірськолижного курорту Буковель.

Село знаходиться в 10 км від гірськолижних трас, так що зимовий відпочинок в Татарові для любителів засніжених спусків – блаженство. Проживання та прокат спортивного обладнання в рази дешевше, ніж в Буковелі, а природа і погода ні трохи не гірше. Місцеві жителі завжди відвезуть вас при бажанні в Буковель і назад за абсолютно невелику плату. Якщо вирішите провести новорічні свята в Татарові, або тим більше Різдво, то будьте впевнені, що зимова казка з народними гуляннями, хороводами та настроєм вам забезпечені.

- РЕКЛАМА-
Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Відпочинок взимку в Карпатах для багатьох українських сімей вже став доброю традицією та незамінним подарунком до новорічних свят. Оскільки у цей період розмаїття розваг просто вражає, нікому не хочеться витрачати на житло більше коштів, ніж потрібно.

Ціни на житло в Татарові взимку і літом дуже доступні і радують туристів – від  200 грн за обладнаний номер з вигодами. Проблем з проживанням в принципі бути не може, тому що є пропозиції на будь-який смак і гаманець: від готелів до пансіонатів і приватних котеджів.

Природний ландшафт Татарова служить зручним стартовим пунктом для любителів пішохідних та велосипедних мандрівок, зокрема на вершини карпатських масивів Горган та Чорногори (г. Хом`як,г.Синяк , г.Магура ,г.Гребінь , г.Кобила, г.Гордія) полонини Ліснів , Куніклива , Погар та ін.. Ліси які оточують населений пункт надзвичайно багаті на гриби та ягоди.

Наявне пряме залізничне сполучення зі Львовом та Івано-Франківськом, а в зимовий період з Київом, Дніпром та Одесою. Через село проходить автомобільна дорога Р-03 «Мукачево-Львів», бере початок регіональна дорога Р-24 «Татарів-Кам`янець-подільський».

Татарів розташований на висоті 750 метрів н.р.м.. У путівнику польськими курортами за 1912 рік він названий “кліматичним курортом” — і не дарма! Тут і справді панує приємний клімат: влітку прохолодно, взимку Татарів густо вкриває сніг, як і більшість населених пунктів у Карпатах.

Погода, ландшафт, ліси довкола — всі ці та багато інших чинників роблять Татарів оптимальним місцем для лікування хвороб дихальної системи, в тому числі астми та туберкульозу. Сюди від давніх часів приїздила польська та українська еліта, хтось — у профілактичних цілях, хтось — лікувати сухоти. Але не думайте, що Татарів — село одного санаторію!

В Татарів по гриби та ягоди

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Татарів оточений лісистими невисокими горами, багатими на гриби. Щоправда, туристу вполювати білий гриб тут буде складно: по-перше, грибники мають власні ледь помітні стежки, багаті на гриби величиною з долоню, що йдуть поза основними туристичними маршрутами, а по-друге, доступність гір на цій території зумовлює швидкі темпи збирання — на туристів грибів, що ростуть на видноті, вже не вистачає.

Все збирають ті, хто першим вийде на стежину.

Спитаєте місцевих, де краще грибів шукати, почуєте у відповідь: “Де ліс, там і гриби!”. Але деколи гуцули можуть і конкретне місце показати, звісно.

Як пройде дощ, уздовж траси то тут, то там виставляють грибні кошики — підходь, купуй, скільки донесеш! Окрім свіжих, торгують ще й ароматними сушеними та консервованими білими грибами. До речі, у гуцулів тільки білий гриб може називатися грибом.

Літо та початок осені — сезон не тільки грибів, але й ягід! Не дивуйтесь цінам: стакан афенів чи ґоґодзів справді коштує своїх грошей (так тут називають чорницю та брусницю). Хочете, ягід можете назбирати і самостійно. Тут все начебто простіше, ніж з грибами: треба піднятись трохи в гори, а там тих ягідних кущів — де не глянь! І тільки замастивши руки у солодкий афеновий сік, розумієш:

  • перше — ягоди, зірвані з куща, смакують краще за придбані;
  • друге — неможливо назбирати навіть жменьку, бо 90% зірваних ягід одразу ж відправляються у шлунок!

Для збирання ягід, до речі, у гуцулів є спеціальний інструмент — гребінець. Такий вам точно стане у нагоді, як зберетесь у гори на ягідне полювання!

Легенди про Татарів

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Був у селі місцевий парубок незвичайної краси. Всі дівчата вмлівали за ним. Що там людська душа, навіть чарівниця мавка не встояла перед вродою юнака – палко закохалася. Так от, одного разу хлопець пішов на прогулянку до лісу. А тим часом на село насувалася чимала орда татар. Завдяки своїм чарам мавка дізналася про це та попередила юнака. Той побіг навипередки ворогам рятувати селян. Сама ж мавка пішла з проханням до свого батька лісовика і почала просити про захист її коханого, бо інакше вона помре. Пожалів її сивий лісовик та скинув свою корону. Вдарилась вона об землю і тут же виросли височенні гори. Поки вороги пробиралися до села, їм готувалася гідна відсіч. В такий спосіб мавка не тільки вберегла село, а й захистила від злого ока стінами високих вершин.

Існує й інша версія походження назви села, більш вірогідніша. Згідно переказів місцевих, поранених та полонених татар селили колись у спеціально відведеному присілку.

Залізничний вокзал (1893 р.)

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

В переліку того, що обов’язково треба подивитись у Татарові — будівля старої залізничної станції, зведена тут ще наприкінці ХІХ сторіччя. Тим паче, що з середини 2014 року тут проводяться ґрунтовні реставраційні роботи.

Не дарма ж станцію вважають одним із найкращих архітектурних проектів для залізниці кінця ХIX – початку ХХ століть (в масштабах України).

До ремонту архітектурна пам’ятка мала всі шанси не пережити зиму: без втручання міг завалитись другий поверх, суттєво постраждати приміщення на першому поверсі. Зараз на залізничний вокзал у Татарові приємно подивитись: новий дах, нові дерев’яні перекриття, збережений архітектурний стиль. Вже незабаром, за відповідного фінансування, будівля отримає друге життя!

Церква св. Дмитрія

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Також належить до архітектурних пам’яток Яремчанщини. Спершу може і не скажеш, що цьому храму біля траси скоро виповниться 150 років! Дмитрівська церква збудована тут 1870 року за проектом Ф.Менчинського. Храм виконаний у традиційному для гуцульської народної архітектури стилі. На стінах донині зберігся темперний живопис ХІХ ст. (темперний — написаний фарбами, що готуються на основі порошкових мінеральних пігментів, один з найдавніших видів фарб).

Водоспад Женецький Гук

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Подивитись на Гук туристи приїжджають з усіх куточків України і ближнього закордону: водоспад і справді вартий уваги. Високий, дзвінкий, влітку він не пересихає, а взимку замерзає лише частково, лишаючи на ваших знімках казкової краси бурульки розміром з двоповерховий будинок.

Від Татарова до водоспаду — коротка дорога. Її можна подолати пішки, на авто чи велосипедом, а взимку винайняти ґринджоли (гуцульські сани), застелені ліжниками (традиційні килими з геометричним орнаментом з овечої шерсті) та запряжені кіньми з дзвіночками. Колорит!

Транспортне сполучення

Татарів – гуцульський кліматичний курорт і рай для лижників та сноубордистів

Татарів — вигідна локація, щоб побачити все довкола у Карпатах: селом проходять основні шляхи транспортного сполучення і який би напрямок ви собі не обрали, дістатись пункту призначення буде нескладно.

Татарів нерідко обирають для проживання під час зимового гарячого сезону — живуть тут, а катаються на Буковелі, або для розмаїття раз чи двічі їздять на Драгобрат.

До Буковелю від Татарова близько 14 км, до Драгобарату трохи більше — близько 40 км.

Зауважте тільки, що Татарів — проїздна станція, а не відправна, тому рейсові автобуси на зупинці вже будуть наповнені (нерідко навіть забиті вщент). Аби уникнути проблем з комфортом переїзду, обирайте час не у вранішній та вечірній пік, коли більшість пасажирів їде з або на роботу. Плюс, у п’ятницю та неділю “гарячий” час для маршруток — починаючи 15-16 годинами дня: студенти прямують на навчання до Івано-Франківська або повертаються додому з міста.

Вийти з ситуації можна, якщо рушати на екскурсії Карпатами зрання, а вертатись до готелю чи садиби у Татарові з відправних станцій, придбавши там квиток на автобус. Такими станціями можуть бути, наприклад, Яремче, Ворохта, Верховина чи Рахів.

Ще один варіант — їхати потягом. Через Татарів ходять дизельні потяги та регулярно курсують пасажирські потяги Львів-Рахів/Рахів-Львів (потяг Київ-Рахів у Татарові не зупиняється).

Як дістатись:

До Татарова можна доїхати рейсовим автобусом з Івано-Франківська. Вам підходить будь-яка маршрутка, що прямує на Буковель, Ворохту, Закарпаття. Періодичність відправлення: щонайменше раз на годину. Час у дорозі: близько 2 годин.

Або ж їхати потягом Львів-Рахів. Прибуття до Татарова зі Львову — о 21:25, прибуття з Рахова — о 2:30 ночі.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні