Зокрема за словами начальника Відділу тарифної політики та планування підприємства Оксани Зварун, на сьогодні діючі тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів не відшкодовують фактичні витрати, які необхідні для забезпечення стабільної роботи підприємства і є збитковими, інформує Бліц-Інфо з посиланням на прес-службу ТКЕ.
“Чинні тарифи на послуги були встановлені на рівні планових витрат 2012 року та коригувалися лише через зміну паливної складової. В той же час на сьогодні маємо по країні ріст тарифів на електричну енергію, на воду та водовідведення, зростання розміру мінімальної заробітної плати і встановлення тарифу органами місцевого самоврядування на виробництво теплової енергії установками, що працюють на альтернативних видах палива. Тому підприємство звертатиметься до Національної комісії щодо коригування тарифів”, – каже посадовиця.
За її словами ціна газу в структурі тарифу з ПДВ для бюджетних установ становить 6880, 557 грн. У скоригованому – 10367,88 грн., що є вартістю газу станом на вересень поточного року. Для інших споживачів – 8290,96. У скоригованому – 10367,88 грн. Для населення ціна газу у структурі тарифу нині – 6,831,154 грн., в тому числі 23,52 грн. є вартість транспортування і 855,72 грн. – вартість розподілу.
У нині діючому тарифі витрати на електричну енергію становлять на сьогодні 1,228 грн./КВт год. У скоригованому становитимуть 1,426 грн./КВт год. В той же час ціна електроенергії в електропостачальної організації для підприємств теплоенергетики становить 2,888 грн./КВт год. Різниця в ціні є електроенергія, вироблена на підприємстві із використанням когенераційних установок.
Зростання витрат води для технічних потреб та на послуги з централізованого постачання гарячої води відбулося за рахунок збільшення тарифу згідно Постанови НКРЕКП № 1575 від 28.12.2017 р.
Так, у діючому тарифі на теплову енергію тариф на водопостачання становить 3,74 грн/м3, замість існуючого тарифу на водопостачання, що нині дорівнює 7,02 грн/м3.
Діючий тариф на централізоване водовідведення становить 2,51 грн/м3, замість існуючого нині станом на вересень поточного року – 9,696 грн./м3.
Розмір середньозваженої мінімальної заробітної плати (прожиткового мінімуму) зріс із 1492 грн. до 1907, 67 грн.
Зростання витрат на паливо відбулося за рахунок зміни ціни на природний газ з урахуванням транспортування та розподілу для бюджетних установ та інших споживачів.
“Підприємство не може працювати у збиток. Тому на розгляд НКРЕКП виноситься зростання зростання тарифу для юридичних осіб – до 50%, для населення – 12%. Зростання діючих тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання забезпечить надійність та безперебійність проходження опалювального періоду 2018-2019 років та якість надання комунальних послуг», – запевнила Зварун.