Фотосесії на лавандових полях наразі набирають широкої популярності в Україні. Безкрайній лавандовий простір, насичений терпкий аромат, атмосфера спокою та блаженства.
Щоб побачити лавандові поля тепер не обов’язково їхати в Прованс, бо на Прикарпатті розпочався сезон цвітіння лаванди, пишуть Версії.
«За легендою ця квітка є втіхою і насолодою для душі, яку Бог подарував Адаму і Єві для того, щоб їм легше жилося на Землі. Відомо, що лаванда має заспокійливу, знеболювальну, протиінфекційну дію, а в емоційній сфері утихомирює гнів і приносить спокій», – відмічають у Туристично-інформаційному центрі Івано-Франківська.
Де на Івано-Франківщині є лавандові поля
Кожного року лавандові поля, у час цвітіння, є справжніми антидепресантами для їх відвідувачів.
В Івано-Франківській області є мінімум дві відомі локації з цими райськими квітами:
- Царина Лаванди, яка знаходиться в с. Коршів на Коломийщині
- Лавандовий каньйон, який знаходиться в с. Одаїв Олешанської громади
- Парк Історії Землі , який розташований в селі Підгір’я, Богородчанської територіальної громади
- Лавандове поле у Підлужжі Івано-Франківської територіальної громади, неподалік “Голівуду”, поруч буйволячої ферми
Царину Лаванди заснували на Прикарпатті подружжя Іван та Анна Коцаби. Токар за фахом та пасічник за покликанням Іван вирішив посадити лаванду, аби надати меду особливого запаху. Розпочалося з грядки на 10 кущів, через три роки лавандове поле вже налічувало понад 7 тисяч саджанців.
«Лаванда для нашого регіону – це диковинка. Саджанці ми купили в Сумській області. Спочатку в мене була пасіка і перша ідея – була виробництво меду. Лаванда, як лікарська рослина є потужним природним антисептиком. Відповідно мед матиме один із компонентів цієї цінності. Я вважаю, що в нашому регіоні потрібно звертати увагу на такі рослини. Нам би хотілося, щоб побільше людей побачило цю красу», – розповідав свого часу Версіям власник лавандового поля Іван Коцаба.
Лавандовий каньйон з’явився в Одаєві не так давно. Цьогоріч він вперше відкритий для відвідувачів. Офіційне відкриття локації відбулось 25 червня.
«Цвітіння лаванди розпочинається з середини червня і в залежності від погодних умов та температури повітря триватиме до середини липня. Тож кожен день поле та кущі будуть змінюватися, що додасть свою унікальність для візиту гостей», – відмічають в Лавандовому каньйоні.
Скільки коштує вхід
Царина Лаванди в Коршеві вже відкрита для відвідувачів. Через постійні дощі цьогоріч лаванда починає цвітіння дещо пізніше.
«Лаванда хоче сонця, а у нас дощова погода», – повідомляли тиждень тому в Царині Лаванди.
Вхід – 150грн з особи, діти до 9 років – безкоштовно. Запис +380967899734
Лавандовий каньйон відкрився для відвідування 25 червня.
Графік відвідування: щодня з 9:00 до 19:00. Вартість: 90 грн з особи. Вхід безкоштовний для учасників бойових дій та дітей до 12 років. Запис +380986757070
«Окрім вас на полі можуть перебувати інші відвідувачі», – відмічають в Лавандовому каньйоні.
Скільки коштує фотосесія
Лавандові фотосесії – зараз найпопулярніші. Головне – обрати правильний час і знайти фотографа, який зробить неймовірні світлини “Провансу”. Фотографи рекомендують обирати час на світанку або ближче до заходу сонця.
Царина Лаванди наразі не опублікувала прайс на фотосесії, а от у Лавандовому каньйоні вже відома вартість «прованських» фотосетів.
«Бронювання на індивідуальні фотосесії: вартість 350 грн/ 1 год (група до 5 осіб, кожна наступна особа +50 грн). Години для бронювання: ранкові 6:00, 7:00, 8:00, вечірні: 19.00, 20.00, 21.00. Реквізит входить у вартість. На локацію приїжджаєте зі своїм фотографом. У цей час на полі перебуваєте тільки ви», – повідомляють у Лавандовому каньйоні.
Парк історії Землі, працює на Франківщині вже з 2020 року і користується чималою популярністю серед туристів, повідомляє своїх читачів інформаційний ресурс Правда іф
Але лавандове поле, для фотосесії, цього року у Підгір’ї розцвіло уперше.
Парк працює упродовж семи днів на тиждень.
Вартість квитків, щоб потрапити на фотосесію в Парк становить від 100 до двісті гривень. В залежності від дня тижня, та віку відвідувача.
Окрім того, за цю суму, ви отримуєте доступ до усіх інших безкоштовних розваг, які є на величезній території Парку.
Найближче до обласного центру лавандове поле розташоване у селі Підлужжя Івано-Франківської територіальної громади .
Вхід на поле для фотосесії наразі є безкоштовним, а графік роботи не регламентованим
Поле розташоване по лівій стороні від дороги Івано-Франківськ – Узин, відразу за славнозвісною фотозоною “Голівуд” (панорамою Івано-Франківська).
Окрім того тут можна побачити, ще й милих тваринок: ягнят, віслючків, маленьких буйволів та коней
Окрім того, в Підлужжі біля Буйволячої ферми та Лавандового поля, цього року вперше запрацює зона для пікніків, де можна буде посмажити ковбаски чи шашлик, а також просто відпочити на природі.