На Івано-Франківщині є мінімум 11 лавандових полів, де можна сповна насолодитись атмосферою українського Провансу.
Кожного року лавандові поля, у час цвітіння, є справжніми антидепресантами для їх відвідувачів.
Лавандові поля на Івано-Франківщині щороку стають магнітом для туристів. Одні вже зацвітають і відкриті для відвідувачів, інші ще готуються розпускатись насиченими лавандовими барвами.
Версії та Правда іф зібрали інформацію про лавандові поля в Івано-Франківській області. Наразі тут є 11 локацій просто неба:
- Hollywood hill в селі Підлужжя Івано-Франківської ТГ
- Lavanda Hills в селі Тростянець на Долинщині
- Lavender Girl в селі Ворона на Коломийщині
- Lavender Valley в селі Перехресне на Верховинщині
- Lavanda Royal в селі Королівка на Тлумаччині
- Lavanda Land в селі Поплавники в Галицькій громаді
- Лавандовий каньйон в селі Одіїв на Тлумаччині
- Лавандовий простір в селі Підгороддя на Рогатинщині
- Лаванда в Парку історії Землі в селі Підгір’я на Богородчанщині.
- Царина лаванди в селі Коршів на Коломийщині
- Лавандові схили в селі Уторопи на Косівщині.
Hollywood hill
Локація розташована в селі Підлужжя (у саду ліворуч від дороги) Івано-Франківської територіальної громади. Поруч розміщена буйволяча ферма та легендарна колиба “Шершень”. Локацію почали облаштовувати кілька років тому і зараз місце перебуває на фінальній стадії завершення.
Саме лавандове поле розташоване на Підлузькому пагорбі, куди івано-франківці приїжджають милуватися неймовірною панорамою свого міста.
Lavanda Hills
Лавандове поле в селі Тростянець Долинської громади.
“Літо – час, коли природа наповнюється барвами і ароматами. Чи мрієте ви про спокій і розслаблення у цей час? Лаванда – це саме те, що вам потрібно!», – запрошують власники.
У травні тут почали встановлювати нові фотозони.
«Нова фотозона-альтанка у нас на лавандовому полі. Тут можна зробити красиві фото та посмакувати чаю з лавандовим ароматом. Ласкаво просимо», – запрошують на фотосесії.
Lavender Girl
Лавандове поле в селі Ворона Отинійської громади.
«В цьому році очікуємо на лавандовий червень», – запрошують на локацію власники.
Тут на Івана Купала влаштовують лавандовий дівчачник – плетуть лавандові вінки.
Lavender Valley
Найвисокогірніше лавандове поле в селі Перехресне на Верховинщині. Лаванда тут квітує найпізніше, адже локація знаходиться на висоті понад 1100 метрів над рівнем моря.
Заснувало його подружжя з Львівщини, яке сьогодні мешкає в Канаді.
«Все почалося 15 років тому , коли ми вперше потрапили у високогір’я Українських Альп і закохалися Назавжди! Вже тоді народжувались перші кроки нашої Мрії , а саме створення екотуризму в цій місцевості . І ось , декілька років тому , життя покерувало повернутися до українських Карпат з далекої Канади», – розповідають на сторінці Lavender Valley
На фермі виготовляють лавандове масло, гідролат, мило, варення з ружі до сирів.
Lavanda Royal
Лавандове поле в селі Королівка Тлумацької громади.
«Lavanda Royal – не просто ще одне лавандове поле де можна робити фото. Це місце створене з любов’ю. Кожний кущик був посаджений руками, особисто. Кожний бур’янчик висмикувався відразу, також руками! Це важливо – без використання хімії», – розповідають про свою локацію власники.
Тут плетуть на замовлення віночки з лаванди.
«Зараз лавандове поле Lavanda Royal – це наше з Вами місце для душі, для спокою, для відновлення сил, для гарних атмосферних фото, для відпочинку!», – кажуть господарі.
Lavanda Land
Лавандове поле в селі Поплавники в Галицькій громаді.
«Неймовірна місцина зовсім поруч. Lavanda Land – це окрема любов! Краса в кожній деталі, простота та геніальність водночас, місце, просякнуте любов’ю власників», – описують локацію відвідувачі.
Лавандовий каньйон
Лавандова локація в селі Одаїв Олешанської громади.
Це лавандове поле першим відкрило сезон в 2024 році. З 4 червня з 9 до 19 години локація відкрита для відвідин.
«Цінуйте життя, зберігайте миті, насолоджуйтеся прекрасним», – запрошують в «Лавандовий каньйон».
В ранкові та вечірні години можлива індивідуальна оренда лавандового поля.
Лавандовий простір
Лавандове поле в селі Підгороддя Рогатинської громади
«Ми відвідали лавандове поле, яке не залишило нас байдужими. Потім почали думати. Але ароматна, чаруюча лаванда заполонила серце. І крок за кроком народжувалася ідея і план який став реальністю. Зараз, коли я стою на своєму, нехай ще маленькому полі, я просто насолоджуюся спокоєм і красою – це моє місце сили, яке було так необхідне», – розповіла про історію Лавандового простору його власниця.
В найближчих планах – відкрити велике лавандове поле.
Парк історії Землі
Лавандове поле в Парку історії землі Underhill, що в селі Підгір’я Богородчанської громади вперше зацвіло в 2023 році.
Окремого квитка на відвідини лавандового поля не передбачено, тут можна поєднати лавандовий вайб з іншими розвагами.
Царина лаванди
Лавандове поле в села Коршів Коломийського району.
Його заснувало подружжя Івана та Анни Коцаби. Токар за фахом та пасічник за покликанням Іван вирішив посадити лаванду, аби надати меду особливого запаху. Розпочалося з грядки на 10 кущів, через три роки лавандове поле вже налічувало понад 7 тисяч саджанців.
«Лаванда для нашого регіону – це диковинка. Саджанці ми купили в Сумській області. Спочатку в мене була пасіка і перша ідея – була виробництво меду. Лаванда, як лікарська рослина є потужним природним антисептиком. Відповідно мед матиме один із компонентів цієї цінності. Я вважаю, що в нашому регіоні потрібно звертати увагу на такі рослини. Нам би хотілося, щоб побільше людей побачило цю красу», – розповідав свого часу Версіям власник лавандового поля Іван Коцаба.
Лавандові схили
Лавандове поле в селі Уторопи. Ця лавандова локація на Косівщині з’явилась в 2021 році. Так сім’я Волощуків втілила мрію доньки.
«Я в інтернеті почала цікавитися цією квіткою. Усі так гарно про неї розписували, рекомендували її чудовий аромат, і мені захотілося. Бабуся передала мені один маленький кущик. Ми ще нічого про нього не знали. Посадили в тіні, і він не дав того цвітіння. Але ми побачили в інтернеті поля, на які можна поїхати. Ми відвідали їх, нам дуже сподобалося і мені особливо», – розповіла історію «Лавандових схилів» Зоряна Волощук.
Так були висаджені перші 300 кущів лаванди в Уторопах.