-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Топ-менеджер Ахметова, «еліта нації» часів Януковича. Що ще відомо про призначеного Зеленським голову Івано-Франківської ОДА

-Реклама-spot_img
spot_img

Під стінами Івано-Франківської ОДА відбулася акція протесту громадських активістів проти непрозорого призначення на посаду голови облдержадміністрації львів’янина Дениса Шмигаля, яке було анонсоване президентом Володимиром Зеленським під час представлення губернатора Львівщини Маркіяна Мальського.  Нагадаємо, Денис Шмигаль також претендував на голову Львівської ОДА, але отримав меншу підтримку і посів друге місце в своєрідному конкурсі від Зеленського. «Срібному» призеру президент доручив керувати сусідньою Івано-Франківщиною, інформує Правда іф.

Результат пошуку зображень за запитом "Денис Шмигаль"

Знайомство Дениса Мигаля з Івано-Франківською областю відбулося лише на початку цього року – у січні 2019-го він очолив Бурштинську ТЕС, яка входить до ДТЕК – найбільшого енергетичного холдингу України, яким керує донецький олігарх Ринат Ахметов. На цій посаді він запам’ятався скандальним представленням проекту нарощування золовідвалів під час громадських слухань у Галичі у травні цього року. Він передбачає відновлення активного використання звалищ золи, які розташовані біля сіл Бовшів та Задністрянське, і дозволить насипати два додаткових яруси золовідвалів (до наявних трьох), піднявши терикон золи до 24 м заввишки. Відтак зона імовірного впливу на довкілля пошириться загалом на 8 сіл: Бовшів, Задністрянське, Більшівці, Демешківці, Німшин, Поплавники, Слобідка, Кінашів та місто Галич. Громади довколишніх сіл одностайно виступили проти, стверджуючи, що золовідвали забруднюють повітря, землю і воду. Під час представлення проекту Денис Шмигаль визнав, що підприємство не має ефективної системи подавлення пилу.

- РЕКЛАМА-

Про те, як 43-річний Денис Шмигаль розпочинав свою професійну та чиновницьку кар’єру, доволі куца інформація у відкритих джерелах. Відомо, що у 1997 році він із відзнакою закінчив Львівську політехніку. У 2002 році став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Окрім того, він закінчив аспірантуру Інституту регіональних досліджень НАН України та навчався за кордоном, зокрема, в Рейнсько-Вестфальському технічному університеті, за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

Згідно з автобіографією, трудову діяльність Шмигаль розпочав з посади звичайного бухгалтера банку. Працював на Львівському автобусному заводі бухгалтером, а потім директором з економіко-стратегічного розвитку, разом з тестем заснував фірму, яка здійснювала розробки у сфері оптичної фізики. Має досвід роботи в інвестиційних компаніях. Зокрема, Денис Шмигаль реалізував проект зі створення в Яворівському районі та у місті Новий Розділ двох індустріальних парків. А третій створено за його сприяння у місті Кам’янка-Бузька.

Результат пошуку зображень за запитом "Денис Шмигаль"

На чиновницьку посаду Денис Шмигаль вперше прийшов десять років тому. У 2009 році його призначили  начальником головного управління економіки та інвестицій Львівської ОДА. Згодом він очолив департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА. Під час перебування на цій посаді долучився до створення стратегії розвитку Львівщини та указом Януковича був зарахований до президентського кадрового резерву “Нова еліта нації”. З цієї посади його було звільнено 30 грудня 2013 року. Після Революції Гідності, під час якої Денис Шмигаль публічно себе нічим не виявив, у травні 2014 року Денис Шмигаль став заступником начальника ГУ Міндоходів у Львівській області. Кажуть, йому пророкували крісло головного податківця Львівщини, але і того разу він став всього лиш другим.

На новій роботі Денис Шмигаль практично одразу зорієнтувався у настроях суспільства і оголосив боротьбу з податковим свавіллям. На своїй сторінці у мережі Фейсбук управлінець анонсував акцію «Хабарників до в’язниці» і закликав усіх, кому відомі факти здирництва у львівській податковій, писати йому особисто.

Після цього у Дениса Шмигаля були дві невдалі спроби стати депутатом – у 2014 році він балотувався як само висуванець до Верховної ради, а наступного року спробував пройти по мажоритарному округу з центром у місті Дрогобичі до Львівської обласної ради. Свого часу був причетним до діяльності Української народної партії, однак тепер позиціонує себе безпартійним.

За твердженням журналістів, підтримку Денису Шмигалю надають бізнесмени Ілля Павлюк і Сергій Бадяк, яким закидають причетність до контрабандних схем. Про це в своєму Telegram-каналі Dubinsky.pro, зокрема, написав український журналіст Олександр Дубинський. “Ще трохи цікавої інформації щодо “нових облич”. Виявляється, просувають в АП креатуру Шмигаля в губернатори Львівської області місцеві контрабандисти – чернівецький Ілля “Курник” Павлюк і львівський Сергій “Дипломат” Бадяк”, – поділився він.

Такі підозри Денис Шмигаль заперечує. «З паном Павлюком не знайомий і не знаю хто це, – коментував він журналістам. – Від пана Сергія Бадяка ніяких пропозицій не отримував, хоча знайомий з ним десь з 2013 року, знаю його як успішного професійного керівника, засновника єдиного успішно-діючого приватного індустріально-логістичного парку в Городку на Львівщині, роботодавця, який створив тисячі робочих місць та успішно просуває Україну на міжнародних ринках».

Водночас у своїх публічних виступах Денис Шмигаль висловлював своє зацікавлення розвитком міжнародної торгівлі та протидії контрабанді. «Наш товарообіг (з карїнами ЄС, – ред.) зростає, але залишаються пункти пропуску. Їх всього шість. Думаю, що при такій довжині кордону як на Львівщині та прикордонних областях з ЄС, пунктів пропуску має бути в рази більше. Влада має сприяти тому, вони під спільними контролем розбудовували для мінімізації контрабанди», – розповідав свого часу журналістам Денис Шмигаль.

Бізнесом у сім’ї Шмигалів відкрито займається лише дружина ймовірного губернатора Івано-Франківщини. Катерина Шмигаль  є співласницею ТОВ “Кам‘янецька пекарня” із внеском до “статутника” у розмірі 709,7 тис. грн. Окрім того, з 2016 року вона веде спільний бізнес із Зиновієм Козицьким – відомим львівським бізнесменом (за освітою – лікарем-психіатром), який займається нафтогазовидобутком й альтернативними джерелами енергії. Спільно вони відкрили перший у Львові мінуципальний велопрокат під назвою NextBike.

Цікаво, що третім претендентом на посаду голови Львівської ОДА, очолити яку не вдалося Денису Шмигалю, був син Зииновія Козицького – Максим, директор компанії “Еко-Оптіма”, яка займається бізнесом у сфері відновлювальних джерел енергетики.

 

Нагадаємо про  В Івано-Франківську протестували проти рішення Зеленського призначити топ-менеджера Ахметова керівником місцевої ОДА (фоторепортаж)

Несподіване рішення : Стало відомо хто очолить Івано-Франківську ОДА

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

11 КОМЕНТАРІ

  1. Ахметов дав гуманітарноі допомоги по обидві сторони на мільйони доларів, і не починав громадянську війну на Донбасі!!
    Він справжня людина!!!тільки не треба поливати його брудом!

    • Е, данєцкій, ти українську мову довго вчив?
      “Паляниця” вже виходить?

  2. Заказуха)))) Денис ШМИГАЛЬ – чудова людина, ефективний керівник!!! І дай Бог, аби він очолював Франківщину!

  3. Країна наступає на одні і ті ж граблі знову і знову. Може щось не так з ”головою” в народу?

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні