Про це голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець сказала в ефірі Еспресо.TV.
“Якщо раніше в нас була черга на лікування за кордоном на пересадку кісткового мозку і дітки, які помирали, не дочекавшись черги на відправку до Білорусі, то після прийняття цього закону трансплантувати кістковий мозок від неродинного донора можна буде тут, в Україні”, – сказала вона.
За словами Богомолець, за одну таку операцію в Білорусі держава сплачуваоа 150 тисяч євро. За ці кошти в Україні можна зробити 35 таких операцій, відтак більше дітей можна прооперувати за кошти держави, наголошує голова комітету.
Окрім цього, Богомолець повідомляє, що новий ухвалений закон дозволить відчувати себе на рівні з іншими державами Європи, в кожній із яких діє трансплантація. Також парламентар висловила думку, що через 20 років половина всіх операцій буде пов’язана з транслантацією органів – не лише органів від донора.
“Це будуть операції по транслантації маленької латки на серце пацієнтам з інфарктом, це будуть штучно вирощені органи 3D, це будуть можливість заповнювати всі дефекти й допомагати людям, яким немає шансу допомогти сьогодні”, – зазначає Богомолець.
Також нардеп сказала, що в процедурі буде задіяна велика кількість людей, що унеможливить загрозу будь-яких зловживань.
- Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада ухвалила законопроект №2386а-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині”. Документ передбачає, що всі повнолітні українці, крім вагітних, ув’язнених і хворих, зможуть жертвувати свої органи за життя. Також людина може вибрати третю особу, яка дасть дозвіл на пересадку її органу після смерті.