14 лютого активісти кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! презентували результати аналізу суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області за критеріями доброчесності.
Активісти кампанії почали роботу з аналізу кандидатів до Верховного суду, після стали формувати базу профайлів з суддів Київської області. Після того, як відтестували суди на Київщині – пішли в регіони.
Керівниця відділу комунікації та адвокації Центру демократії та верховенства права Лілія Дроздик зазначила, що аналізували суддів за такими критеріями доброчесності:
– непричетність до корупції або кримінальних правопорушень;
– непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
– відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків.
“Власне критично низький рівень недовіри до судів був зумовлений корумпованістю і фактичною неможливістю домогтися правосуддя пересічній людині без додаткових зусиль. Тому ми ретельно аналізували, чи можливо з суддівських доходів отримати ті блага, які у людини є”, – зазначила Дроздик.
Також оцінювали:
– непричетність до порушення прав людини;
– дотримання професійної етики.
Всього в Апеляційному суді Івано-Франківської області працює 18 суддів. Шестеро з них порушили критерії доброчесності.
“Якщо порушений хоча б один критерій, це означає, що суддя не доброчесний. Водночас вони можуть порушити кілька критеріїв”, – сказала Дроздик.
Зокрема, п’ятеро ухвалювали сумнівні рішення, 1 має сумнівні доходи – це Василь Фединяк. Суддю Гандзюка ловили п’яним за кермом, Васильєв ухвалив сумнівне рішення щодо скандального блогера Коцаби.
Більше інформації можна дізнатися на сайті кампанії.
Джерело
В нормальних державах як мінімум половина наших суддів сиділа б за гратами, разом з тими, кого вони прикривають, і тими, хто їх прикриває.
Наші судді часто стають для злочинців – як вовчиця для вовченят, а для чесних і порядних людей – як лисиця для зайченят. А фальшивість і жорстокість наших суддів правоохоронців я побачив в 2000 році на прикладі суддів Рогатинського районного суду, коли розглядалась справа про побиття і нанесення середніх тілесних ушкодшень (перелом ребра) моїй бабусі (1929 року народження) в селі Васючин агресивними і ласими до чужої землі сусідами, які мають впливових родичів (на той час: начальника одного з підрозділів обласного МВС; депутата облради і члена правління одної з провідних нафтогазових компаній; заступницю головного лікаря одного з медзакладів району). Місцеві “жреці Феміди” діяли за старими перевіреними НКВдистсько-КДБістськими і бандитсько-хуліганськими методами: спотворювали дійсні очевидні факти і висували неправдиві абсурдні звинувачення своїй жертві. На сьогоднішній день ситуація мало змінилася. Я не можу приватизувати подвір’я і городи своїх дідів і прадідів, лишених мені в спадок, тому, що добробут і безпека людини в наші державі залежить не від її поведінки і відношення до людей, а від агресивних сусідів, корумпованих чиновників, суддів і правоохоронців.
Самі хотіли демократію
всі хабарники н ще апостоломи себе називають юди
Не третина (не потрібно прикрашати) а всі ,недоброчесні!Як би судді виносили законні ,а не корумповані рішення ми би зараз з вами жили в нормальній Краіні ,а так живемо в повному дермі та корупціі