Тріумф франківських таеквондистів на чемпіонаті світу в Німеччині

З 22 по 28 квітня в місті Інзель, Німеччина пройшов Чемпіонат світу з Таеквон-До, де Україну представляли 29 спортсменів національної збірної команди під керівництвом головного тренера збірної Олега Солов’я та тренерів збірної: Соловей Катерини, Бойко Валерія, Кузнецової Ірини та Максименка Ігоря.

В змаганнях, що проходили в усіх розділах серед дорослих та юніорів, прийняли участь 2000 учасників з 64 країн світу. Спортсмени збірної команди України, виборовши перемоги у запеклих боях, завоювали три золоті, одну срібну та три бронзові медалі, що дозволило Україні посісти 10-те загальнокомандне місце серед 64 країн світу.

Чемпіонами світу в особистому спарингу серед дорослих стали спортсмени з Івано-Франківтська Віталій Соловей у ваговій категорії -57 кг та Данило Демчишин у ваговій категорії -85 кг. Спортсмени з Івано-Франківська провели шість переможних поєдинків.

Віталій і Данило до цього були чемпіонами світу серед юніорів (Віталій дворазовим чемпіоном світу серед юніорів), а на цьому чемпіонаті світу вперше вибороли золоті медалі серед дорослих.

Срібну медаль серед юніорів в особистому спарингу (вагова категорія +65 кг) посіла Каріна Перхулин з Івано-Франківська, що провела 5 переможних поєдинків.

Бронзові медалі в особистому спарингу здобули Діана Шкварок серед дорослих (вагова категорія -50 кг) та Дмитро Тишко серед юніорів (вагова категорія -50 кг). Всі спортсмени представляють СК “Лідер”, м. Івано-Франківськ, тренера Олег та Катерина Соловей.

В останній день змагань чоловіки юніори збірної команди України проведи переможні поєдинки з командного спарингу і в здобули титул чемпіонів світу. Склад команди, що завоювала золоту нагороду: з м. Києва – Євсєєв Єгор та Бабич Олег, з м. Івано-Франківська – Кузьмін Артур та Іванюк Ілля, з м. Харкова – Калашнік Сергій та Редькін Кирило.

Бронзову медаль у командному спарингу завоювали жінки юніорки: з м. Івано-Франківська – Хімук Софія, Трифонова Ксенія, Перхулін Карина, з м. Києва – Звегенцова Зоя та з м. Харкова – Копернак Єлизавета та Караваєва Ангеліна.

«Перемоги на чемпіонаті світу свідчать про те, що Таеквон-До в Україні розвивається на дуже високому рівні. Величезна робота з підготовки спортсменів, інтенсивні навчально-тренувальні збори, командна професійна робота, націлена на перемогу – це все надзвичайна робота тренерського складу, без якої не було б цього успіху», – зазначив головний тренер збірної команди з Таеквон-До Олег Соловей.