Кажуть, що шоколад може зігріти, ба навіть «вилікувати» розбите серце. А якщо це не просто солодощі, а гарний, яскравий букет, який милує око? Чи казкові їстівні звірята, які однозначно вразять ваших діток…
Шоколадні троянди, тюльпани, милі зайчики, ведмедики та білочки – це далеко не весь перелік солодкої краси, яку створює молода майстриня з Богородчанщини Юлія Більчак, пише «Західний кур’єр».
Красиво, смачно, оригінально…
Мабуть, жоден інший продукт у світі не має стільки затятих прихильників і противників водночас, як шоколад. Думки вчених з приводу користі чи шкоди шоколаду – напрочуд різні.
Одні вважають, що він позитивно впливає на наш організм, стимулюючи імунітет та гормон радості, інші ж запевняють, що це шкідливий продукт, який викликає карієс та ожиріння. Звичайно, шоколад у великих кількостях – це шкідливо. Проте у маленьких – не так радісно…
27-річна Юлія Більчак проживає у селі Кривець Солотвинської ТГ. Закінчивши Житомирський ліцей харчових технологій за спеціальністю кухар-офіціант, у пошуках кращої долі дівчина подалась на заробітки у Польщу.
Та коли вийшла заміж, вирішила присвятити себе сім’ї і почала шукати підзаробіток вдома. Але почалась пандемія, карантинні обмеження, а потім – довгочікувана вагітність… Щоб не нудитись вдома, Юлія активно почала шукати себе.
«Я постійно пробувала щось нове. Дивилась різні відео в Інтернеті і пробувала різні речі. Вишивала бісером, складала картини з алмазної мозаїки, варила мило… Але якось те все мені «не йшло», – розповідає Юлія. – Поки одного разу я не побачила в Ютубі майстер-клас однієї «шоколадної майстрині». І загорілась цією ідеєю. Почала сама пробувати працювати з шоколадом».
Звісно, не маючи ніякого професійного досвіду, одразу ж зіштовхнулася із певними перешкодами і незручностями. Шоколад ламався, у виробах були дірочки та бульбашки, інколи виходив несмачним. Та шляхом спроб і помилок таки вдалось досягнути бажаного результату і приємно здивувати родичів та знайомих.
Зі слів майстрині, шоколадне ремесло вимагає знань побудови композиції, гармонійного поєднання кольорів та естетичного смаку. Та найголовнішим є сам продукт. Юлія розповідає, що перепробувала багато шоколаду та зупинилась на бельгійському молочному, який має приємний смак та чудово поєднується з харчовими барвниками.
«Головне у роботі з шоколадом – фантазія та… терпіння. А коли ти бачиш, що твоя робота користується попитом, отримуєш вдячні відгуки від покупців, то це додає натхнення для подальшої творчості», – зізнається шоколадна «фея».
Шоколадний ажіотаж – напередодні Миколая
Щодо актуальності таких подарунків, то Юлія каже, що попит на композиції залежить від пір року і від свят, які наближаються. Шоколадні букети доречні на будь-яке свято: чи то день народження, хрестини, заручини, весілля, 8 Березня чи День закоханих.
Та справжній ажіотаж саме перед святом Миколая. Телефон майстрині не замовкає від замовлень милих шоколадних звіряток. Юлія – молода матуся, синочкові Андрійку незабаром виповниться рочок, тому часу критично бракує.
«Доводиться працювати вночі, коли вкладу Андрійчика спати. Багато в чому мені допомагає мій чоловік Віталій – виготовляє нові формочки для виробів, відвозить замовлення на «Нову пошту», забирає робочі матеріали. Підтримка і віра в тебе рідних дуже надихає», – ділиться майстриня.
Час на виготовлення ексклюзивного подарунка визначається конкретною композицією. На масштабні і великі за розміром іде декілька днів, а на невеличкі звірятка – кілька годин. Для роботи майстриня використовує чимало декоративних матеріалів, щоб композиція була не тільки смачною, а й милувала око. Асортимент робіт великий, тому кожен може знайти щось собі до вподоби. І головне – за порівняно невисокою ціною. Одне шоколадне звірятко, виготовлене власноруч, коштує всього 55 гривень. Ціна солодких букетів – від 190 до 750 гривень, залежно від кількості квітів у ньому.
Майстриня не стоїть на місці та щоразу дивує своїх клієнтів усе новими та новими ідеями. У планах – доповнити шоколадні фігурки різними начинками, сухофруктами та горішками.
«Головна перевага таких подарунків – їх нескінченне різноманіття. І найголовніше – ваш подарунок буде авторською роботою. А це означає, що унікальний і особливий, бо зроблений кимось власноруч», – зазначає Юлія.
Майстриня додає, що хоч би який хенд-мейд люди не обирали, вони приносять неймовірні почуття тим, хто робив це власноруч.
Вона підкреслює: «Ви купуєте річ у людини, купуєте і частинку її серця, і робите її настільки щасливою, що ви навіть не уявляєте. Ніби у тебе виростають крила…».