-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Труба Медведчука», цілком імовірно, може стати «трубою Коломойського»

-Реклама-spot_img
spot_img

Розташована на території України частина магістрального нафтопродуктопроводу “Самара — Західний напрямок”, що належить особам, афілійованим з кумом Володимира Путіна та головою політради “ОПЗЖ” Віктором Медведчуком, може перейти Ігорю Коломойському.

Про це йдеться в статті головного експерта StateWatch Олександр Лємєнова для видання “Дзеркало тижня”.

Лємєнов звертає увагу, що держава робить спроби повернути “трубу” у своєю власність не вперше. Судові процеси щодо цього вперше були ініційовані ще у 2005 році.

- РЕКЛАМА-

Однак, за словами експерта, “судові рішення постійно змінювалися залежно від позиції вищого політичного керівництва держави, і завжди це відбувалося за попереднього погодження з Банковою”.

Експерт також зауважує, що де-юре і де-факто єдиним суб’єктом, якому чинна влада може передати “трубу” є “Укртранснафта”. Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке опікується підбором управителя для “труби”, прописало вимоги таким чином, щоб під них підпадала виключно це підприємство.

Союз Медведчук-Коломойський: які тісні бізнес-зв'язки пов'язують олігархів  - новини Приватбанк - 24 Канал

При цьому незалежність “Укртранснафти” викликає запитання. Зокрема, Лємєнов пригадує скандал 2015 року, пов’язаний зі зміною керівництва “Укртранснафти”, а саме — звільненням “репрезентанта волі олігарха Ігоря Коломойського” — Олександра Лазорка.

“Спочатку останнього відсторонили від посади очільника держкомпанії, яка є оператором нафтотранспортної системи України. Потім його взагалі звільнили й оголосили в розшук. Основною причиною зняття з посади стали маніпуляції з викачуванням технологічної нафти із системи та її розміщення на зберігання на заводах групи “Приват”. Попри те, що 100% акцій “Укртранснафти” належать НАК “Нафтогаз України”, тоді Коломойський особисто приїжджав захищати “свою” компанію та відстоювати інтереси “свого” менеджменту”, — нагадує фахівець.

Лємєнов зауважує, що потім Лазорка поновили на посаді за рішенням суду. Він переконаний, що аналогічні інциденти можуть повторитися і завдяки рішенням РНБО та АРМА Ігор Коломойський зможе отримати “трубу” під своє управління.

“Стратегічна “труба”, яку передають “Укртранснафті”, потрібна і державі, і Коломойському. Державно-приватна “Укрнафта” (42% акцій належать олігарху, 50% — державі) — найбільший нафтовидобувач України, який, крім бурових і дозволів на видобуток, володіє ще й найбільшою мережею АЗС у країні. Крім цього, Коломойський не гірше за державу контролює найбільшого виробника моторного палива в Україні — “Укртатнафту”. У держави в цій компанії найбільша частка власності, а у Коломойського… своя людина у керівництві та повний контроль над Кременчуцьким нафтопереробним заводом. Без цього НПЗ усі виробничі процеси “Укртатнафти” забуксують на рівному місці.

Інкрустація у паливний холдинг Коломойського діаманта у вигляді “нафтопродуктопроводу Медведчука” за умови, що компанією керуватиме його довірена людина, посилить і зацементує вплив олігарха на паливному ринку України. Ігор Валерійович забезпечить себе достатніми прибутками, та ще й коштом збитків для українських державних компаній”, — переконаний експерт.

Про яку “трубу” йдеться?

Трубопровід “Самара-Західний напрямок” був побудований за часів СРСР та після здобуття Україною незалежності мав перейти у власність держави.

Заволодіння нафтопроводом Самара-Західний напрямок – експерту повідомили  про підозру у зловживаннях » Слово і Діло

Водночас дочірня компанія російської “Транснафтопродукт” зазначений трубопровід у власність України не передала. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”, що проходить територією України, за Україною. Апеляційний та Вищий господарський суд рішення підтвердили.

Однак у 2015 році Господарський суд Рівненської області скасував рішення суду через нібито нововідкриті обставини справи. У 2017 році той самий суд визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу за ТОВ “Прикарпатзахідтранс”.

За версією Національного антикорупційного бюро, рішення ухвалили на основі неправдивого висновку судової інженерно-технічної експертизи. В січні 2021 року експертці, що склала висновок, повідомили про підозру. 

“Прикарпатзахідтранс” було  продано росіянами у 2015 році. Станом на лютий 2021 року кінцевим бенефіціарним власником компанії є громадянин Німеччини Анатолій Шефер, якого пов’язують с оточенням Віктора Медведчука.

Серед засновників “Прикарпатзахідтранс” також зазначено швейцарську “Інтернешнл трейдинг партнерс” та “Нафтобітумний завод”.

19 лютого Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету міністрів вжити невідкладних заходів для повернення у держвласність частини нафтопродуктопроводу, що належить особам, афілійованим з кумом Володимира Путіна та головою політради “ОПЗЖ” Віктором Медведчуком.

24 лютого Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно технологічного комплексу нафтопродуктопроводу та передав його в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Джерело

Нагадаємо, що

Статки Медведчука за президентства Зеленського зросли в 21 раз ФОТО

Чи виводив Коломойський гроші? Повний розбір підозр і махінацій у справі Приватбанку ВIДЕО

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні