Понад пів мільйона гривень потрібно для організації туристичного маршруту “Бойківська сіль”, над розробкою якого нині працюють Калуська, Долинська і Новицька громади, пише Суспільне Карпати.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
“Зараз проєкт знаходиться на стадії завершення, – повідомив головний спеціаліст з розвитку туризму управління економічного розвитку міста Калуш Віктор Павлів. – Ми його будемо подавати на Український культурний фонд у розділи культури і туризму. Туристичний маршрут буде починатися з Калуша, потім – Новиця, Петранка, Долина і знов повертається в Калуш”.Грантовий проєкт “Бойківська сіль”
У подальшому, за його словами, маршрут може розширитися. А до процесу планують долучити громади Дрогобича і Болехова. Є також перспектива виходу на міжнародний рівень – охоплення локацій Польщі й Румунії.
Наразі головними місцями маршруту для туристів на Прикарпатті робоча група проєкту визначила народний музей трудової слави товариства “Карпатнафтохім”, де є експозиція видобутку солі, капличку Святої Варвари, в якій молилися добувачі. Також розробники маршруту хочуть показувати туристам кілька соляних криниць, свердловину, шахту і промислову ратушу в Калуші. Не оминуть увагою і місця видобутку калійних солей, зокрема Домбровський кар’єр.Грантовий проєкт “Бойківська сіль”
Стати гідом на новому туристичному маршруті не проти провідний геолог Калуської галургійної лабораторії Юрій Садовий. Про сіль та її видобуток калушанин може розповідати довго і цікаво. З його слів, видобута у нашій місцевості сіль була не білого, а сірого кольору.
“В наших надрах сіль глиниста. Цю видобуту сіль не можливо було вживати одразу як харчовий продукт, так як привізну сіль із Донбасу чи Білорусі, – сказав Суспільному геолог. – Колись на Прикарпатті було понад триста точок видобування солі. У Калуші, за різними даними, було від 60 до 80 соляних криниць”.
На новому маршруті туристи зможуть не тільки почути розповіді екскурсоводів, а й ознайомитися з основними виробничими моментами солевидобутку. Якщо проєкт стане переможцем конкурсу Українського культурного фонду і отримає фінансування, то, планують, що він стартуватиме вже цієї осені.