Називаються різні причини загоряння шкідливого індикатора – від низького рівня масла до відмов масляного насоса, різних витоків, пробоїв прокладки тощо. Проте спершу сформулюємо головне правило: що треба робити в таких випадках?
А воно дуже просте: Треба негайно включити «аварійку», прибрати машину з дороги та заглушити мотор!
Їхати без масла категорично не можна. Нагадуємо – воно не тільки змащує, але ще й охолоджує, миє та видаляє бруд. Загалом їзду без масла залишимо для дешевих шоу.
Наступний крок, на жаль, неприємний: треба викликати евакуатор. При цьому пам’ятайте, що без двигуна ваша машина залишається без гальм (якщо, звичайно, на ній є підсилювач). Після діагностики фахівці скажуть що потрібно замінити, а потрібні автозапчастини можна придбати у магазині «Avtomobile Parts»
Але є шанс, що автомобіль поїде своїм ходом.
Шанс
Залишається ймовірність, що причина несправності – в низькому рівні масла. Причому низький рівень виник не внаслідок пробою картера, вибитої заглушки чи інших механічних неприємностей. Якщо жодних явних слідів витоку масла на асфальті не спостерігається, то можлива причина. в масложері або в забудькуватості власника. У цьому випадку достатньо долити масло і спокійно їхати далі (якщо, звичайно, індикатор згасне).
У переважній кількості автомобілів масляний щуп поки що є. Але є й машини, які обходяться без нього: так влаштовані деякі моделі Audi, Джилі, Альфа Ромео. У цьому випадку залишається орієнтуватися на датчик рівня.
Зауважимо, що ознаки зниження рівня масла уважний водій помітить заздалегідь: індикатор почне підморгувати на поворотах або ухилах.
Яке масло долити? Заводські допуски та рекомендації – це все добре та правильно. Але якщо в дорозі з’ясується, що багажник порожній, а до цивілізації ще далеко, треба заливати те, що вдасться роздобути. У попутників, на АЗС, у придорожньому магазинчику – неважливо. Тільки не трансмісійку, звичайно ж: масло все-таки повинно бути моторним, а її група якості – якомога ближче до рекомендованої. Після цього можна потихеньку рухатися далі, всіляко уникаючи зайвих навантажень на двигун. А за першої ж можливості олію потрібно замінити повністю.
Часто доводиться чути, що причиною загоряння індикатора з масляною може бути забитий масляний фільтр. Але, взагалі-то, фільтр має перепускний клапан, який припинить очищення масла, але не завадить йому циркулювати по системі.
Що рекомендують офіціали
Що ж, офіціали зайняли оборонну позицію. Представники Міцубісі, Ауді, Сітроен, Рено, Мазда, Порше, Кіа, Діамант в один голос порадили заглушити мотор, перевірити рівень масла і, якщо він нормальний, нічого не робити самостійно, діставшись евакуатором до офіційної СТО. Цікаво, що найбільш демократичними виявилися Шкода і Фольксваген, які хоча б натяком дали зрозуміти, що в критичній ситуації можна залити масло з якимось іншим допуском, який відрізняється від рекомендованого.
Вазовська інструкція пропонувала приблизно те саме: У разі загоряння сигналізатора аварійного тиску масла при працюючому двигуні зупиніться якнайшвидше з дотриманням ПДР, заглушити двигун і зверніться до дилера для усунення несправності, т.к. недостатній тиск у системі мастила може призвести до виходу двигуна з ладу.
А для доливки: Використовуйте лише рекомендовані робочі та змащувальні рідини.
Датчик тиску масла на панелі приладів автомобіля може спрацьовувати з кількох причин. Якщо це відбувається при включенні запалення, а за кілька секунд перестає горіти, – жодної проблеми немає. Системи самодіагностики перевіряють стан датчиків та індикаторів. Увімкнення лампочки на низьких обертах може означати проблеми з двигуном. Жовтий індикатор показує недостатній рівень рідини. Червоний індикатор сигналізує про те, що в системі мастила не вистачає тиску. При спрацьовуванні індикатора варто перевірити рівень масла у двигуні та долити його. Якщо масла недостатньо, а на землі є рясні сліди мастила, це може говорити про серйозну поломку. Потрібно відразу звернутися до сервісного центру для виявлення несправності.
Реклама