У будинку милосердя Миколая Чернецького на Коломийщині, що на Івано-Франківщині, отримали прихисток 15 вимушених переселенців.
Це — пенсіонери та люди з інвалідністю. Крім того, у будинку мешкають ще 19 жителів різних громад Коломийського району, пише Суспільне.
“Тут живуть люди, яким немає куди повертатися”
За словами директорки закладу Марти Конечної, у будинку милосердя живуть люди, яким уже немає куди повертатися. Тут для них працюють медсестри, санітарки та сімейний лікар.
“Внизу ми зробили ремонти. Там є покращені кімнати із санвузлами та душем.Люди можуть поселятися навіть сім’ями. Зараз людей більшає — останнім часом надходить дуже багато запитів”, — розповідає Марта Конечна.
4 км пішки по мінному полю
Іван Марченко жив у Великій Олександрівці — районному центрі на Херсонщині. 24 лютого, пригадує чоловік, на вулицях вже були танки та БТРи. Але Іван із дружиною залишалися вдома, доки у їхньому городі не розірвався снаряд. На той момент окупанти вже заборонили виїжджати з Херсонщини.
“Ми вирішили тікати лісом, понад річкою. Там все було заміновано — ми 4 км йшли пішки мінним полем. Потім нас один дідусь переправив човном на інший бік. А наступного дня друг мене перевіз у Кривій Ріг”, — пригадує Іван Марченко.
Разом з Іваном у кімнаті живе його 80-річний земляк Олексій Сліпенчук. Село чоловіка Костромка окуповане з першого дня повномасштабного вторгнення, але війна застала Олексія у Миколаївській області.
“Я був у лікарні. Звідти поїхав до сина, а наступного дня почалася війна. Моя хата вже окупована. Росіяни забрали телевізор. Усе, що було, те забрали”, — розповідає Олексій Сліпенчук.
Мешканці закладу допомагають працівникам
Любов Лисюк 34 роки працює у закладі медсестрою. Жінка стежить за станом здоров’я людей та допомагає їм у побутових справах.
Медикиня каже, роботи зараз побільшало, але їй допомагають вихованці.
“От не стало в нас водички — всі активізувалися. Приносять воду, хто може. Запитують, чи чимось допомогти, наприклад, підопічним щось роздати. Деякі навіть прибирають у палатах”, — розповідає Любов Лисюк.
Фінансування
Фінансується будинок милосердя Миколая Чернецького за гранти, які отримує “Карітас-Коломия”.
Грошима допомагають також територіальні громади, які оплачують перебування у закладі своїх жителів.