В одному з цехів Івано-Франківська волонтери впродовж семи місяців шиють одяг для військових. За цей час виготовили понад тисячу комплектів літньої форми.
Як розширювалася волонтерська ініціатива, Суспільному розповіла керівниця швейного цеху Аліна Западнюк.
Цех із виготовлення речей для бійців запрацював у квітні 2022 року. Спочатку одяг виготовляли у квартирі керівниці Аліни Западнюк. Згодом розширили виробництво та переїхали у нове приміщення.
“Все почалося з того, що в нас замовили прапори, щоб у США продати та розказати про ситуацію в Україні. Ми їм пошили, й знайшлися охочі підтримувати нас”, — пригадує Аліна Западнюк.
Зі слів волонтерки, шити одяг у цех запросила своїх знайомих, які мали такий досвід.
“Одними з перших ми шили органайзери. У них ставили футболки, спідню білизну, шкарпетки, турнікети. Оскільки ми співпрацюємо з капеланами, то також вкладали Євангеліє”, — каже Аліна Западнюк.
Працівники вже виготовили понад тисячу комплектів літнього одягу. Зараз шиють теплі речі: флісові кофти, штани, лонгсліви та термобілизну.
Закуповують усе необхідне для шиття за гроші благодійників та партнерів з-за кордону. Частину грошей отримують від волонтерського простору, в якому за проведені події збирають донати на армію.
У цеху працюють і переселенки, які отримують зарплатню від іноземних партнерів. Серед них — Ганна Степанова, яка переїхала на Прикарпаття із сім’єю з Херсона. Жінка шиє одяг для військових із червня.
“Жили в селі з молодшим сином, у мене тут ще старший син є із сім’єю. А потім Аліна знайшла мене, запросила попрацювати на благо, і я погодилася. Переїхала у Франківськ, але дуже хочеться додому”, — каже Ганна Степанова.
Поруч із Ганною виготовляє флісові кофти Олександра з Харківщини. Жінка не професійна швачка — до цього шила тільки для себе.
“Я прийшла у цех, коли звільнили Харківську область. І я Аліні сказала: “Я обіймаю наших військових, готова їм шити що завгодно, тому що вони звільнили Харківську область. Звільнили Балаклію, яка поруч з нашою місцевістю”. Дуже раділа цьому”, — каже Олександра.
Волонтери шиють одяг тільки для бійців, які воюють на передових позиціях. Замовлення отримують у швейному цеху від волонтерів та військових капеланів.