-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Ахметова заперечують підняття цін на електроенергію для Прикарпаття

-Реклама-spot_img
spot_img

Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії DTEK, яка належить скандальному донецькому олігархові Ренату Ахметову, інформує своїх читачів новинний ресурс Правда іф:

Вчора в ЗМІ з’явилася інформація про те, що ДТЕК завищує ціни на електроенергію в Бурштинському енергоострові. Також наголошується, що імпорт електроенергії в Острів БуТЕС зупинений. Ця інформація недостовірна і є грубою маніпуляцією.

«Ціною ДТЕК» помилково називають узагальнені дані ДП «Оператор ринку» для сегменту «Ринок на добу вперед» (РДВ) в Бурштинському енергоострові. У цьому сегменті ринку електроенергію реалізують українські виробники і імпортери. При цьому, ні ДТЕК, ні будь-який інший учасник ринку не можуть дозволяти або блокувати імпорт. Це функція виключно системних операторів європейських країн і України. Станом на 20 квітня імпорт електроенергії не зупинено – електроенергія продовжує надходити в Бурштинський енергоострів.

- РЕКЛАМА-

У квітні частка імпортерів у продажу електроенергії на РДВ в Бурштинському енергоострові приблизно становила – 65%, частка вітчизняних виробників – близько 20%, частка ДТЕК – близько 15%. Таким чином, ціну на ринку РДВ в Бурштинському енергоострові формують імпортери електроенергії, а не ДТЕК Бурштинська ТЕС. Більш того, з моменту запуску нового ринку і відкриття вільного імпорту з Європи в Бурштинський енергоострів з липня 2019 р. найбільший вплив на ціну РДВ створюють саме імпортери електроенергії з Європи. ДТЕК Бурштинська ТЕС в основному працює в режимі забезпечення стабільності і надійності роботи енергосистеми Бурштинського енергоострова, відповідно до вимог системного оператора.

При цьому, ціни для побутових споживачів, як в Західній Україні, так і в цілому по країні, ніяк не пов’язані з РДВ. Вони фіксовані постановою Кабінету міністрів України і вже багато років є найнижчими в Європі. Наприклад, для комерційних споживачів в Острові БуТЕС поточна ціна становить близько 85 євро/МВт з ПДВ. У Словаччині (згідно з даними Євростату) кінцева ціна становить 154 євро/МВт, в Угорщині – 121 євро / МВт, в Румунії – 116 євро / МВт. Західноукраїнські споживачі (не лише побутові, а й комерційні) купують електроенергію за цінами набагато нижчими, ніж їхні сусіди в Словаччині, Угорщині та Румунії.

Ми закликаємо ЗМІ не тиражувати недостовірну інформацію і звертатися до компанії в разі виникнення питань.

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Нагадаємо, що Ахметівська ДТЕК рекордно підвищила ціни на електроенергію для Прикарпаття

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні