-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Байдена хочуть перемогти Путіна в “його грі”: The New York Times розкрило задум інформкампанії Білого дому про вторгнення РФ

-Реклама-spot_img
spot_img

Американське видання The New York Times заявило, що інформаційна кампанія Білого дому про повномасштабне вторгнення Російської Федерації на територію України має на меті переграти президента РФ Володимира Путіна в “інформаційній війні”. Повідомляється, що США почали намагатися “перемогти майстра у його власній грі”.

Зокрема, видання пише, що під час багатьох своїх недавніх військових вилазок Путін використав дезінформацію, щоб викликати сумніви щодо того, що він робить. Така тактика уповільнила реакцію міжнародного співтовариства та дозволила йому легше досягти своїх цілей. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Водночас повідомляється, що в останні тижні адміністрація Байдена докладно описувала пересування російських військ до кордонів України, викрила план Росії зі створення відео з інсценуванням провокації на Донбасі і попереджала, що результатом вторгнення стануть тисячі жертв.

- РЕКЛАМА-

Загалом, за словами нинішніх та колишніх офіційних осіб США, серія викриттів намірів Москви стала одним із найагресивніших розкриттів розвідувальних даних Сполученими Штатами з часів кубинської ракетної кризи. До того ж представники адміністрації Байдена заявили, що мають більш вузьку і реалістичну мету. У президента США кажуть, що на тлі інформаційної компанії Білого дому про вторгнення РФ Путіну важче виправдовувати вторгнення брехнею. Це зі свого боку підриває його становище на світовій арені та викликає більш жорстку відповідь міжнародної громадськості.

За інформацією NYT, спецслужби США за наполяганням Білого дому розсекретили інформацію, яка була доведена до Конгресу, передана журналістам та обговорена представниками Пентагону та Держдепартаменту. Так, директор національної розвідки Авріл Гейнс разом із президентом Байденом продемонструвала готовність розсекретити інформацію, щоб ускладнити становище Росії.

Крім того, зазначається, що заяви Вашингтона не безпідставні та аргументовані реальними доказами.

“Заяви Вашингтона про нарощування російських військ підтверджуються комерційними супутниковими знімками такої якості, яка раніше була недоступна. Деталі секретних змов Москви з дезінформації відповідають пропагандистським кампаніям Кремля, які розігруються в соціальних мережах і відстежуються незалежними дослідниками”, – пише NYT.

Примітно також, що коли Росія вчинила агресію проти України у 2014 році, представники розвідки заборонили адміністрації президента Барака Обами ділитися тим, що їм було відомо.

“Але адміністрація Байдена вивчила ці помилки. Нові викриття відображають вплив Авріл Гейнс, директора національної розвідки, та Вільяма Бернса, співробітника ЦРУ, які продемонстрували готовність розсекретити інформацію, щоб завадити російському вторгненню”, – йдеться у матеріалі.

Також прессекретар Ради національної безпеки США Емілі Горн наголосив, що з 2014 року Сполучені штати багато чого дізналися про те, що Росія використовує інформаційний простір як частину свого загального апарату безпеки та військового апарату. Також вона зазначила, що тепер США знають, як позбавити Росію будь-якого впливу в цьому просторі.

Нагадаємо, 12 лютого президенти США та Росії провели телефонну розмову.

Як повідомляв раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, телефонна розмова російського лідера з Байденом відбулася з ініціативи американської сторони.

Перед цим Путін зателефонував президенту Франції Еммануелю Макрону і спілкувався з ним понад півтори години. Вони обговорили зростаючу напруженість у російсько-українській кризі.

Також 12 лютого відбулася телефонна розмова державного секретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Америка пригрозила РФ “рішучою, масовою та згуртованою трансатлантичною відповіддю” у разі її подальшої агресії проти України.

Крім того, 11 лютого американський президент Джо Байден провів телефонну розмову зі світовими лідерами щодо нарощування російських військ поблизу України. У переговорах взяли участь глави Британії, Франції, Італії, Польщі, Канади, Німеччини, а також Європейського Союзу та НАТО. Лідери країн домовилися подвоїти дипломатичні зусилля щодо української держави.

Джерело

Нагадаємо Якщо завтра війна. Про що варто подбати вже зараз?

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні