Вчора, 7 червня, у обласному центрі з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася пресконференція на тему “Стійкість територіальних громад Прикарпаття до викликів війни”.
У ній взяли участь голови громад: Руслан Марцінків (Івано-Франківська ТГ), Богдан Станіславський (Коломийська ТГ), Ростислав Заремба (Богородчанська ТГ), Зіновій Андрійович (Надвірнянська ТГ) та виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, пише Правда.іф
Всі тилові громади в умовах війни перебудували свою діяльність, змінили інструменти та пріорітетність витрат і стійко долають виклики сьогодення. Кожна з них, зважаючи на скрутніше фінансове становище без військового ПДФО, вибудувала свою стратегію не лише допомагати Збройним силам України, ВПО, сім’ям військовослужбовців, а й різносторонньо розвивати громади. Для цього залучають грантові кошти, донорів та бізнес.
За попередніми підрахунками тільки з однієї Богородчанської громади таких коштів з військового ПДФО вилучено близько 17 млн. грн. Однак потреби і запити від військових, які потрібно закривати, з кожним днем тільки зростають.
“Громади виконують роль своєрідного тилового забезпечення Міноборони. Оскільки забезпечують всім, починаючи від будівельних матеріалів, дронів, засобів радіоелектронної боротьби, медикаментів, обмундирування, засобів харчування”, – стверджує очільник Богородчанської громади Ростислав Заремба.
За словами мера, у громаді планують створити реабілітаційно-медичний центр для військових на 70 місць. Кошторисний проєкт якого складає 70 млн. грн, а його проєктна документація обійшлася міському бюджету в 1 млн 400тис грн. Знаходитиметься центр соціально-психологічної підтримки в селі Старуня, де у комунальну власність придбали приміщення площею 1600 кв.м. Це триповерхова будівля з підвальним приміщенням (укриттям), ще один поверх площею 400 кв.м добудують. Не отримавши жодної підтримки від обласної ради, провели переговори з міжнародними організаціями, які погодились виступити донорами у реалізації певних будівельних робіт на різних етапах.
“Це буде більше духовно-паломницький центр, в якому надаватиметься соціально-психологічна реабілітація військовим. Сім’ї воїна також матимуть змогу перебувати там”, – додає Ростислав Заремба.