У Делятинській ОТГ створять новий еколого-просвітницький маршрут
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Делятинській ОТГ створять новий еколого-просвітницький маршрут

Автор: Світлана Якимчук
12/08/2020 17:30
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Делятинська ОТГ – одна з громад Івано-Франківщини, які здобули перемогу на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, що впроваджується Єврорегіоном «Карпати-Україна».

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

У рамках реалізації проєкту у громаді створять новий туристичний маршрут «Стежка барона – Taxus baccata L.».

На реалізацію ініціативи обласна рада виділить понад 160 тисяч гривень та ще 41 тис. грн спрямують з місцевого бюджету.

Проєкт підготували представники селищної ради спільно з фахівцями Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. Про це повідомив голова громади Богдан Клим’юк, інформують у пресслужбі Асоціації ОТГ області.

З його слів, «баронка», або як її ще називають «панська дорога», – народна назва горизонтальної лісової стежки, котра проходить лісовими масивами Заріччанського лісництва Делятинського лісгоспу. Переважна її частина нині добре збережена, окремі фрагменти зруйновані дрібними струмками та локальними зсувами ґрунту.

«Існують перекази про австрійського барона, який проживав у Делятині та був власником місцевої солеварні. Чоловік страждав хронічними захворюваннями дихальних шляхів, тому віденські лікарі порекомендували йому більше часу проводити в хвойному лісі. Таким ідеальним місцем якраз був той лісовий масив над Делятином. Породний склад дерев на 75% складався з ялиці та смереки. В ХVІIІ-ХІХ столітті у цьому лісі ще була достатня кількість дерев рідкісного реліктового виду рослин – тис ягідний (Taxus baccata L.), котрий занесений до Червоної книги України з природоохоронним статусом, як вразливий. Дерева мали потужні лікувальні властивості, в тому числі необхідні для боротьби з легеневими недугами. Для лікування він гуляв тисовим лісом у підніжжя гори Маливо, так і з’явилась легенда про цю стежку», – підкреслив селищний голова.

Координатор проєкту Назарій Верстюк говорить, що в рамках реалізації ініціативи у лісовому масиві висадять близько сотні садженців тису ягідного та встановлять інформаційні вказівники.

«Плануємо створити новий об’єкт туристичної інфраструктури протяжністю понад 3 км. Побудуємо там два містки, облаштуємо дві відпочинкові зони, а також зробимо маркування маршруту. Таким чином хочемо привернути увагу туристів», – сказав він.

За його словами, селищна рада реалізовуватиме проєкт спільно з представниками Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття та Делятинським лісгоспом.