-1 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 17 Лютого, 2020
Головна FB У Делятинському лісгоспі учні шкільних лісництв долучилися до збору жолудя

У Делятинському лісгоспі учні шкільних лісництв долучилися до збору жолудя

Школярі Ланчинецького, Білоославського та Чорноославського шкільних лісництв разом з лісівниками  Делятинського лісгоспу зібрали 100 кг жолудя дуба звичайного.

Насіння відправлять у Львівську лісонасінневу лабораторію, де фахівці встановлять клас якості.

Юні лісівники багато можуть розповідати про цінність дуба, умови заготівлі, посадки та догляду за ним. Адже для більшості з них – це улюблене дерево. Символ могутності та довголіття.

Учениця Чорноославського шкільного лісництва каже, що починати збирати жолуді найкраще в кінці вересня і аж до середини листопада. Перевага при заготівлі віддається деревам, що мають кращі спадкові властивості.

Інженер лісових культур Василь Лубів зауважує, що для зібраних жолудів важливим є рівень вологи. «Свіжозібрані жолуді можуть мати вологість від 60 до 100%. При вологості нижче 50% жолуді втрачають схожість. Тому, задля кращого збереження вологи, ми укладаємо жолуді у дерев’яні ящики або невисокі кошики, пересипаючи їх піском», – уточнює лісівник.

Щоб перевірити жолуді на схожість, потрібно помістити їх у відро з водою, – додає учениця Ланчинецького шкільного лісництва. – “Мертві” жолуді спливуть, а “живі” опустяться на дно.

Найкраще висівати жолуді навесні. У разі висівання їх восени, лісівникам доведеться вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. При вирощуванні сіянців дуба важливим є своєчасна боротьба з бур’янами та борошнистою росою.

1 коментар

1
Залишіть коментар

avatar
1 Список коментарів
0 Список відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Гарячі коментарі без совісті і цензури
1 Коментар авторів
Студент Recent comment authors
  Підписатись  
Новизні Застрарілості Популярності
Сповіщення про
Студент
Гість
Студент

Це, як за “совітів” учнів і студентів гнали на с/г роботи???..

Яка класна РАБсила, прикрита ентузіазмом наївних дітей і любов’ю до Природи!..

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!