Про те, як полюбити біг, розповіла франківка Марія Лисаник. Наша героїня бере участь у челленджі, умовою якого є бігати щодня впродовж року, незалежно від місця знаходження, погодних умов і часу доби.
Чи дотрималась вона цих умов, скільки кілометрів набігала, і які перешкоди зустрічала на своєму шляху читайте далі.
Марії Лисаник 21 рік, дівчина після профільного навчання працює адміністраторкою готелю в Буковелі. Окрім бігу, дуже любить танцювати, пише Ogogo.
Бігати дівчина почала 3 червня 2019 року. Каже, на це її надихнув брат, котрий бігає уже понад три роки.
“Мій старший брат не пропустив жодної пробіжки. Мені стало цікаво, чи я б змогла пробігти хоч один рік, і 3 червня я поставила собі ціль – за 365 днів не пропустити жодної пробіжки”,- каже Марія.
Зараз разом із братом бігаю рідко. Хоч ми разом працюємо в одному готелі, але бігаємо окремо, тому що я біжу, коли у мене є вільні пів годинки, і він собі біжить, коли у нього з’являється вільний час.
Я насправді не могла собі такого уявити. Як бігати в сніг? Дощі? День народження, Новий рік, різні свята – коли ти відпочиваєш і тобі хочеться тільки наїстись і відпочити. Але коли ти ХОЧЕШ бігати, ти ні на що не зважаєш – ні на погоду, ні на стан свого здоров‘я. Я бігала взимку з температурою, мені було все одно, що я п‘ю антибіотики. Я розуміла, що у мене є ціль, і я обов‘язково повинна дойти до кінця. Так я хочу з усім, не тільки з бігом.
Біг показав мені, що якщо ти справді чогось дуже захочеш ти це зробиш.
Мене бісять тупі відмазки (погода не така, немає в чому бігати, немає бажання, настрою, і так далі). Я доказала багатьом, що можливо бігати у будь-яку погоду, і у будь-якому взутті.
– Де бігаєте? Чи принциповим є місце?
-Абсолютно немає різниці де бігати, в Буковелі просто біжу по тротуарах, а в Івано Франківську інколи біжу на озеро, а інколи теж просто по тротуарах. Завжди слухаю музику, і щось собі уявляю гарне, щоб не думати про біг і те, що мені тяжко.
-Чи брали участь у марафонах чи півмарафонах?
– Два рази брала участь у півмарафоні (21км). Перший півмарафон у 2018 році, бігти було не тяжко, але коли прибігла, то на наступний день не могла ходити. Другий півмарафон був у 2019 році. Я вже краще підготувалася, і пробігла легко.
-Як підтримуєте інтерес до бігу? Чи були дні, коли хотілося “забити” на цю затію? -Було дуже багато днів, коли бігати не хотілось, і я жаліла – навіщо я це все почала (і саме в таких ситуаціях, коли я все одно взувала кросівки і виходила на пробіжку, я виросла. Я розуміла, що це зовсім не принципово, і що мені взагалі може дати цей біг? Біг робить в тобі характер! Нам приходиться робити те, чого ми дуже сильно не хочемо робити, щоб досягнути те, чого ми дуже сильно хочемо досягнути. І біг робить в тобі характер, щоб за будь-яку справу ти взявся, і зробив її до кінця, незважаючи ні на що.
Зараз 348 день, і я не можу описати свої враження. Я настільки собою задоволена. Це вже моя звичка. Я вже забула ті ліниві дні, коли ввесь день пройшов без пробіжки.
-Яка ваша найбільш дальня дистанція? Скільки кілометрів норма за день?
-Найбільша відстань – близько 22км. Норма в день – мінімум 3 км.
Якщо вас надихнула розповідь Марії, або ви давно планували зайнятись бігом, то ось вам поради від бігунки, як правильно та без шкоди для здоров’я почати цим займатись: Головна порада: це перед бігом обов‘язково робити розминку. І навчитись бігти технічно, щоб не пошкодити коліна, тому що практично найбільше навантаження йде на коліна.