На зустріч прийшли мешканці та старости Микитинців, Хриплина, а також люди з Луганського, Херсонського хабу, представники центру підтримки людей з Маріуполя, представники релокованих університетів.
Про це пише Правда з посиланням на ПІК.
«Вислухали кожну сторону, аби взяти до уваги всі думки. Відрадно, що в принципі жодна з громад не проти житла для переміщених осіб», – поділився враженням від зустрічі очільник громади Руслан Марцінків.
Викликало занепокоєння у громади, що буде якщо відновиться робота підприємства поруч, яке зараз не працює. Чи не є застрогою те, що ця територія в промисловому районі. Проте, згідно ЗУ саме для будівництва тимчасового соціального житла ці обмеження знято.
«Тому будемо вирішувати ці проблеми. Й надалі продовжимо спілкування задля розвитку нашої громади», – додав Марцінків.
Що передувало
Нагадаємо, ЄС виділив близько 10 млн євро на будівництво 12 п’ятиповерхівок для переселенців на Івано-Франківщині. Громада, зі свого боку, виділили 80 соток землі на території села Микитинці з усіма необхідним мережами. Мова йде про ділянку на території промислової зони поблизу сіл Хриплин та Микитинці, а також заводу “Пресмаш”.
За словами Руслана марцінківа, проєкт реалізують за кошти ЄС і їх адмініструватиме компанія НЕФКО, яка має добру співпрацю з Івано-Франківськом і готова провести всі тендерні процедури.
«Це будуть п’ятиповерхові будинки. Попередньо, їх буде 12. Чому п’ять поверхів? Ми міркували над тим, як здешевити соціальне житло, а тут не потрібно встановлювати ліфти», – пояснив міський голова.
Він додав, що проєкт не передбачає будівництво освітніх закладів на території соціального житла. Очікують, що діти переселенців «підсилять школи і дитсадки навколишніх сіл громади».
До теми
Від початку повномасштабного наступу ворона Івано-Франківська громада прийняла 92 тисячі переселенців. Нині тут проживає близько 36 тисяч ВПО.
Як повідомлялося, в Івано-Франківську облаштували гуртожиток для 140 ВПО. Наразі в громаді планують відкрити ще два шелтери для переселенців.