-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківській області оцифрували 50 пам’яток архітектури

-Реклама-spot_img
spot_img

50 пам’яток архітектури Івано-Франківщини оцифрували в межах ґрантового проєкту “HE-CROSS”.

Серед них дві — внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, розповів Суспільному керівник проєкту, завідувач кафедри геодезії та землеустрою Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Микола Приходько.

З його слів, ще 50 об’єктів архітектури оцифрували на території Сучавського повіту в Румунії.

Отець Іван Гедзик каже, що церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Гвізд — одна з 50 оцифрованих пам’яток архітектури. Храму — 284 роки.

- РЕКЛАМА-

Священник розповідає, що громада села Гвізд за 40 польських злотих придбала церкву Пресвятої Богородиці у Манявському скиті й звела її у селі Гвізд.

Отець Іван Гедзик озповідає, що громада села Гвізд за 40 польських злотих придбала церкву Пресвятої Богородиці у Манявському скиті

“Коли ми дивимося на церкву, то помічаємо, що щось не так в її будівництві. Якось не так вона складена. Немовби вона кілька разів була перекладена. Коли тут були різні комісії з Франківська, зі Львова, вони підтвердили, що ця церква складена третій раз: перший — її склали у Манявському скиті, другий — в урочищі Могилки й третій — тут у 1739 році”, — пояснює отець Іван Гедзик.

Керівник проєкту Микола Приходько каже, що для церкви Успіння Пресвятої Богородиці здійснили лазерне сканування та зняли з безпілотника. За результатами цих робіт виготовили віртуальний 3D-тур і промоційний відеоролик.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Гвізд на Івано-Франківщині

У церкві збережений іконостас, відреставровані хрести, а у 2017 році верх храму накрили гонтою. Церква збудована без жодного цвяха, розповів парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці Іван Гедзик.

Загальна вартість проєкту — 254 тис. євро. За ці гроші купили квадрокоптер, лазерний сканер, комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, розповів Микола Приходько.

Також відремонтували приміщення геологічного музею університету. Виготовили книжки українською, англійською та румунською мовами.

“Крім 3D-моделей пам’яток архітектури, можна створювати обмірні плани для їхньої реконструкції у випадку руйнування”, — каже Микола Приходько.

На Прикарпатті області оцифрували 50 пам’яток архітектури, розповідає Микола Приходько

З його слів, проєкт сприятиме розвитку туризму, адже всі охочі, перш ніж планувати маршрут подорожі, можуть переглянути пам’ятки заздалегідь.

Команда учасників проєкту складається із 15 людей. Результати їхньої роботи розміщені на науково-практичному вебресурсі.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні