У франківській ОКЛ лікарі вперше почали без надрізів оперувати слізні канали
Диван на коліщатках в темній вітальні

У франківській ОКЛ лікарі вперше почали без надрізів оперувати слізні канали

Автор: Ігор Василик
23/03/2024 15:28
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Наразі вже шестеро пацієнтів успішно прооперовані й можна з упевненістю говорити про успішний результат.

В обласній клінічній лікарні почали робити ендоскопічні операції на слізних шляхах.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це інформують в КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Як зазначають у відділенні отоларингології, поштовхом саме до таких хірургічних втручань була місія американсько-канадських хірургів, яка вже тричі приїздила оперувати українських військових зі складними травмами голови та шиї. А ще це стало можливим завдяки співпраці з досвідченим київським офтальмологом Василем Кривенем, який нещодавно розпочав свою діяльність на базі обласної лікарні.

Як пояснюють хірурги, якщо раніше офтальмологи просто розрізали щоку біля кутика ока і робили це методом відкритого доступу, то нині особливістю цих операцій є те, що все робиться ендоскопічно через ніс без надрізів.

“Силіконова нитка проходить через слізні крапки, канальці, слізний мішок і зав’язується в носі через штучно створений кістковий отвір в проекції слізного мішка”, – пояснює Василь Кривень специфіку хірургічного втручання, що має назву ендоскопічна дакріоцисториностомія.

За словами отоларингологині Наталії Комашко, першим пацієнтом, якому вони вдвох з Василем Кривенем зробили дакріоцисториностомію, був саме військовий.

Також лікарка пишається першим їхнім успішним видаленням цивільному пацієнтові ринофіми, доброякісної пухлини носа. Каже, що раніше в лікарні цього також не робили. До слова, у першого їх пацієнта вже загоїлися післяопераційні рани й видно гарний результат.