У франківській школі "Вітруган" готують пілотів дронів
Диван на коліщатках в темній вітальні

У франківській школі “Вітруган” готують пілотів дронів

Автор: Світлана Якимчук
26/06/2024 20:08
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

У франківській школі “Вітруган” готують пілотів дронів для Сил оборони України. У ній навчання триває приблизно місяць і є безоплатним. Щодня курсанти вправляються у навичках конструювання і керування дронами протягом 10 годин.

Про це розповів Суспільному інструктор школи Микола Мельник, пише Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

“Щонайменше 30 годин вони повинні відпрацювати на симуляторах, перш ніж ми допускаємо їх після невеличкого екзамену до практичного навчання вже безпосередньо на польотах, на відкритому просторі, на справжніх FPV-дронах”, — каже інструктор школи “Вітруган” Роман.

Школа "Вітруган"

Інструктор школи “Вітруган” Роман. Суспільне Івано-Франківськ

За його словами курсантів тренують не тільки кермувати, а й самостійно збирати безпілотники.

Курсант Євгеній збирає акумулятори для навчальних дронів. Він приїхав на вишкіл з Київської області. До українського війська хотів долучитися ще у 2022 році, але через брак досвіду Євгенія тоді не взяли. Зараз курсант обирає бригаду, в якій служитиме, бо його навчання у школі завершується.

Школа "Вітруган"

Курсант школи “Вітруган” Євгеній. Суспільне Івано-Франківськ

“Місяць тому я цього всього не вмів, не знав. За цей час дають дуже хороші знання для того, щоб з нуля повністю всі процеси робити самостійно. Ну і потрібні хоча б якісь знання фізики. Наприклад, з акумуляторами. Який ампераж, як їх з’єднати: послідовно чи паралельно, що ми від цього отримаємо”, — розповідає курсант школи “Вітруган” Євгеній.

Навчання у школі триває 35 днів і є безкоштовним, каже інструктор Микола Мельник. За його словами, курсанти щодня вправляються протягом 10 годин: половину часу приділяють теорії та половину — практиці.

Школа "Вітруган"

Інструктор Микола Мельник. Суспільне Івано-Франківськ

“Є звернення від бригад, щоб заповнити їхній штат, і від рекрутингового центру. Після нашої практики людина реально володіє дроном. Можна сказати, із закритими очима. Як добрий водій відчуває не кермо і педалі, а відчуває колеса й дорогу, так наш курсант після завершення школи відчуває дрон, а не стіки в пальцях”, — говорить інструктор Микола Мельник.

Він додає: різновидів FPV-дронів може бути стільки, наскільки вистачить фантазії їхнім розробникам, тому ця галузь постійно вдосконалюється.

“Можемо розділити на три типи: є розвідувальні дрони, є дрони-бомбери і є дрони-камікадзе. Перший дрон має систему скиду, і він повертається назад на базу, а інший дрон-камікадзе — він летить в один бік, наносить максимальне ураження і не повертається до нас”, — розповідає інструктор Микола Мельник.

Школа "Вітруган"

Заняття в школі “Вітруган”. Суспільне Івано-Франківськ

Перше заняття зі збору дрона триває чотири години, з часом курсанти роблять це за годину. Однак для того, щоб безпілотник зміг полетіти, його необхідно не тільки скласти, а й прошити та налаштувати. На це передбачили інші уроки, каже інструктор Роман.

Школа "Вітруган"

Школа “Вітруган”. Суспільне Івано-Франківськ

“При перших польотах бувають і такі ситуації, що дрони падають, на жаль, і ламаються. Для того, власне, хлопці і їх збирали. Вони знають, що зробити, щоб поміняти, наприклад, якусь частину дрона. Після польотів прийшли й кожен ремонтує те, що зламав, іноді по двоє сідають, по троє, кому цікаво. Бо, на щастя, не всі ламаються. Переважна більшість повертається цілими й неушкодженими”, — каже інструктор Роман.

Інструктор школи “Вітруган” Микола Мельник додає:

“Дрони — це є очі, зброя, меч і щит української армії”.