Дирекція одного із ліцеїв Івано-Франківська вимагає, аби учні ходили на уроки лише в одязі ділового стилю – чорний низ та білий верх.
Про це стало відомо вчора, 4 вересня, коли ученицю ліцею імені Пулюя не пустили не заняття через нібито неналежний вигляд.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Дитина вдягнула те, що мала такого кольору. Але у закладі пояснили, що це має бути діловий стиль та відправили дівчинку додому.
Коментар директора ліцею
Як розповів кореспондентці Ратуші директор ліцею Мирослав Бідичак, така ситуація дійсно мала місце у навчальному закладі, але вона не заслуговує на той резонанс, який набула.
“Так, у нас є певні правила щодо одягу. Діти їх дотримуються і з цим немає проблем, – каже директор. – Ця школярка навчається в нас вже другий рік, тому усе знає. Щодо самого випадку, то, на мою думку, він не заслуговує на резонанс. Адже дитина прийшла до школи у кольоровому і їй зробили зауваження. На що вона відреагувала дещо емоційно”.
За словами Мирослава Бідичака, в закладі була проведена нарада з педагогічним колективом з обговорення даного інциденту.
Що цікаво, що на жодній офіційній сторінці закладу у соціальних мережах та на офіційному сайті інформації про шкільну форму чи дрес-код, про який розповів директор, немає.
Продовження історії
Тим часом сьогодні зранку матір дівчинки, яку вчора вигнали із занять, повідомила про цькування вчителями та однокласниками.
У Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради все ж обіцяють розібратися у ситуації.
Що каже Закон
А ми хочемо нагадати, що в Україні учні не зобов’язані носити обов’язкову шкільну форму, а примус до цього є порушенням прав учнів.
З 1996 року в Україні діяв Указ президента про шкільну форму, який говорив про те, що школярі мають носити шкільну форму. Вона складалася з ділових костюмів як для хлопчиків, так і дівчат. Але з 23 червня 2019 року дію цього указу було скасовано.
Тому одяг для школи – це вільний вибір дитини та/або її батьків. Єдиними вимогами до такого одягу є охайність, зручність, відповідність сезону. Будь-які вимоги щодо стилю, кольору чи інших атрибутів шкільного одягу неприпустимі та незаконні.