В Івано-Франківському національному медичному університеті відкрили нову освітньо-професійну програму “Екстрена медицина/парамедик”.
Програма «Екстрена медицина/парамедик» спрямована на здобуття знань з екстреної медицини, підготовку конкурентоспроможних на ринку праці фахівців для потреб служби екстреної медичної допомоги, повідомили у пресслужбі університету.
Парамедик може працювати в закладах охорони здоров’я в складі виїзної бригади Центрів екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, у відділеннях екстреної/невідкладної допомоги лікувально-профілактичних закладів.
«Враховуючи сучасні засади доказової медицини у сфері екстреної медичної допомоги, програма забезпечує отримання високого рівня знань та навичок з розпізнавання невідкладних станів на місці події і порятунку життя людини», – зазначає завідувач кафедри терапії, сімейної та екстреної медицини ПО Сергій Федоров.
Відповідно до реформування вітчизняної медицини, до 2025 року планується реорганізація роботи швидкої медичної допомоги шляхом заміни фельдшерських бригад на бригади, до складу яких входять парамедики.
Парамедик – це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує хворого чи постраждалого до лікарні.
Парамедики надають розширену медичну допомогу пацієнтам на місцях, включаючи введення ліків, проведення внутрішньовенних втручань, реанімацію пацієнтів та надання дихальної підтримки за допомогою інтубації та штучної вентиляції легенів.
В Україні тривалість навчання парамедиків складає три роки. Під час першого року навчання майбутні парамедики здобуватимуть загальну освіту, яка відповідає освітньому рівню «бакалавр».
Одночасно вони опановуватимуть вміння і навички для надання розширеної першої допомоги. На ІІ та ІІІ курсах вони здобуватимуть вищий рівень рятувальної медицини – розширену екстрену допомогу.