Експериментальний перформанс “Так звана людяність у божевіллі” покажуть в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка 8 та 9 листопада.
Про це інформує Правда.іф.
Ця робота — копродукція Франківського драмтеатру з Краківським театром імені Юліуша Словацького і Театром віртуальної реальності CyberRauber, Німеччина.
“Якщо говорити про цей проект, то не знаю, чи щось подібне існує в Україні. Ведуться дискусії, чи це театральний продукт, чи проект на перетині жанрів. Це дуже незвично, дуже цікаво з багатьох аспектів. Зараз ми впритул зіштовхнулися з тим, що в дуже багатьох професіях і в мистецтві зокрема штучний інтелект за лічені хвилини може згенерувати те, на що людина витрачає довгі місяці”, – каже керівник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.
За основу постановки взято незавершений твір польського письменника, художника, фотографа, філософа Станіслава Ігнація Віткевича “Так звана людяність у божевіллі”.
Драма незавершена, бо автор закінчив життя самогубством у 1939 року, коли радянська армія окупувала західну Україну.
“Це короткостроковий проект. Театр це архаїчне мистецтво, з іншого боку — новітні технології. І сучасні театри намагаються використовувати ці технології”, – наголошує заступниця художнього керівника театру Ірина Чужинова.
Власне, під час перформансу штучний інтелект завершить втрачений рукопис Віткевича.
Режисер-постановник Кшистоф Гарбачевський розповідає: “Застосування технологій дозволяє перевірити межі мистецького світу. Театр може експериментувати з цим. Віртуальний світ є тим, що може нас об’єднувати. У нас є можливість будувати мости між світом традиційноих культур і цифрових”.
Проект покажуть одночасно на трьох сценах в Україні, Польщі та Німеччині.