У франківському університеті протестували перший в Україні метанольно-водневий генератор
Диван на коліщатках в темній вітальні

У франківському університеті протестували перший в Україні метанольно-водневий генератор

Автор: Олег Мамчур
06/06/2024 19:26
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир

В Інституті архітектури, будівництва та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу здійснили успішний тест та пуск першого в Україні метанольно-водневого генератора в Україні.

Про це повідомляє пресслужба університету.

“Університет постійно робить свій внесок у реалізацію водневого проєкту в Україні, зокрема є партнером найбільшої науково-дослідницької програми РГК до 2025 року, має установку для виробництва водню, на якій можна показувати, як він використовується, реальні напрацювання й потенціал для наукових досліджень і підготовки кадрів для сфери водневої енергетики. Вже кілька років поспіль ведуться перемовини, що університет цілком може стати дослідним полігоном використання газоводневих сумішей: потужностей вистачає”, – йдеться в повідомленні.

ІФНТУНГ розпочав співпрацю зі світовим лідером метанольно-водневої галузі – виробником паливно-коміркових енергетичних генераторів ADVENT.

Попередньо відбулась онлайн-зустріч, присвячена перспективам розвитку водневих технологій в університеті. Були представлені наукові, інноваційні та технологічні можливості ІФНТУНГ щодо «золотого», «зеленого» та «блакитного» водню та обговорені практичні кроки та можливі перспективи використання водню та метанольних генераторів в Україні.

“Такі ініціативи та імплементація технологій важлива, оскільки повністю відповідають зеленому курсу та вимогам до трансформації енергетичного сектору. Ба більше, вони сприятимуть Дорожній карті реалізації стратегічних цілей нещодавно ухваленої «Водневої стратегії України до 2050 року», серед яких для університету ключовими є проведення досліджень та розвиток інновацій, пов’язаних з водневою енергетикою, що мають бути сфокусовані довкола системної інтеграції, розробки технологічних інновацій, розширення компонентів та міжсекторальних ідей, та підготовка кадрів для сфери водневої енергетики – фахівців за всіма напрямками розвитку водневої енергетики, й підготовка викладачів для подальшого створення освітніх програм різного рівня тощо”, – каже ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик.

Метанольно-водневий генератор, який протестували в університеті, відповідає стандартам НАТО та вже використовується в Німеччині та Данії. Обладнання є інноваційним і першим в Україні, екологічно чистим та безшумним. Експлуатація обладнання буде досліджена в режимах відключень та українських реаліях, що дозволить зібрати необхідний досвід для інтеграції таких установок в навчальну програму.

“Після успішного тестування та запуску обладнання ми очікуємо розширення поставок інноваційного обладнання на водні та інших альтернативних видах палива, що суттєво оновить якість освітнього процесу та актуалізує компетенції до вимог часу та інновацій”, – зазначають в університеті.