-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківському університеті відкрили унікальну навчально-виробничу лабораторію

-Реклама-spot_img
spot_img

На кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики (ЕМТД) відкрито унікальну навчально-виробничу лабораторію монтажу, налаштування та експлуатації фотоелектричних станцій, аналогів якої немає жоден заклад вищої освіти (ЗВО) на заході України.

Лабораторію обладнано за підтримки за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ), йдеться на сайті ІФНТУНГ.

Якісна інженерна підготовка неможлива без потужної сучасної лабораторної бази. Так, за словами доцента кафедри ЕМТД Андрія Яворського, мета створення такої лабораторії полягає в тому, щоб шляхом проведення виробничої практики надати студентам максимум практичних навичок (зокрема, в освоєнні особливостей робочої професії). 

«Такий підхід надзвичайно потужно застосовується в технологічних ЗВО ЄС. В таких університетах, що спрямовані на реальний сектор економіки, понад 60% навчання присвячується практиці. Одним з прикладів є партнер ІФНТУНГ –  KU Leuven (Бельгія) як найкращий технологічний університет ЄС. Підхід, який застосовується в  KU Leuven полягає в тому, що майбутній інженер повинен вміти і знати все те, що й робітник за певним напрямом. Відповідно такий підхід значно підвищує якість підготовки майбутнього інженера та робить його конкурентоспроможним на ринку праці. Лабораторії кафедри ЕМТД (відновлюваної енергетики; фізичних основ відновлюваної енергетики; інформаційних технологій в енергетиці; монтажу, налаштування та експлуатації фотоелектричних станцій) мають найсучасніше матеріальне забезпечення, яке необхідне для набуття студентами елементів робочих навичок, бо саме достатня кількість практики є дуже важливою для технічних спеціальностей!», – розповідає Андрій Яворський.

Створена навчально-виробнича лабораторія монтажу, налаштування та експлуатації фотоелектричних станцій призначена насамперед для проходження виробничої практики студентами освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики». 

- РЕКЛАМА-

Навчання та набуття практичних навичок для студентів буде проходити на найкращому обладнанні, зокрема: мережеві фотоелектричні інвертори FRONIUS (Австрія), комплекти для побудови автономних фотоелектричних станцій Victron Energy (Нідерланди), системи кріплення фотоелектричних модулів Kripter (Україна), обладнання захисту ФЕС ETI (Словенія) тощо. Чого вартий тільки спеціалізований інформаційно-вимірювальний комплекс Seward PV150 (Великобританія), який дозволяє проводити весь комплекс вимірювань і контролю для фотоелектричних станцій відповідно до міжнародного стандарту IEC 62446:2009 «Системи фотоелектричні. Системи, що підключаються до мереж електропостачання загального призначення. Вимоги до документації, приймання та обстеження» та стандарту EN 62446 («Фотелектричні системи – вимоги до вимірювання та контролю»). Додамо, що для надання якісних освітніх послуг  студентам, викладачі кафедри ЕМТД пройшли в 2022 році курс навчання «Сонячні електростанції: продаж, проектування, монтаж» на базі лідера сонячної енергетики України – компанії «Атмосфера».

Так, під час проходження виробничої практики студенти зможуть набути навички робочої професії «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики (фотоелектричні станції)»:

  • виконання робіт по механічному монтажу опорних конструкцій та обладнання ФЕС;
  • виконання робіт по електричному монтажу обладнання та систем ФЕС;
  • контроль та вимірювання усіх необхідних  параметрів ФЕС, що впливають на працездатність, продуктивність та безпеку роботи станції відповідно до вимог IEC 62446:2009 та EN 62446;
  •  виконання робіт з налаштування ФЕС, засобів комерційного/технологічного обліку, контролю метеопараметрів і систем віддаленого моніторингу.

«Переконані, що  такий підхід до навчання, який ми на кафедрі реалізовуємо в освітній програмі «Інженерія відновлюваної енергетики», дозволить значно підвищити конкурентоспроможність фахівців на ринку праці, а також йде в тренді підготовки кадрів для відновлення енергетики України», – додає Андрій Яворський.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні