В Івано-Франківську на території палацу Потоцьких презентували 40 давніх поштівок із колекції краєзнавця і колекціонера Зеновія Жеребецького. Експозицію “Історія нашого міста” приурочили до дня міста, який відзначатимуть 7 травня.
Про це Суспільному розповів заступник директора комунального підприємства “Простір інноваційних креацій “Палац” Михайло Дейнега, пише Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
“До дня міста приїжджають делегації, гості, туристи і їм цікаво. Сьогодні зранку вже було кілька туристичних груп. Приходили також люди, які просто гуляли тут, оглядали експозицію і питали: “А де цей будинок, що на поштівці, розташований? Чи можна ще його побачити?” Дещо можна побачити, дещо час уже знищив. І це — найкраще, що може бути — побачити сьогоднішній час і побачити, як було колись, у минулому”, — каже Михайло Дейнега.
Заступник директора комунального підприємства “Простір інноваційних креацій “Палац” Михайло Дейнега. Суспільне Івано-Франківськ
В експозиції є 40 репринтних копій. Половину з них вже експонували, ще 20 — підготували для відкриття виставки. Обрали світлини, на яких зображені споруди, які збереглися. Найдавніша світлина датована 1886 роком. Написи на поштівках здебільшого польською мовою, розповів Михайло Дейнега.
“На одній з поштівок показано польське культурно-спортивне товариство “Сокіл”. Сьогодні тут розташована обласна бібліотека для дітей. І можна порівняти — як воно було колись, і як є сьогодні. На ній польський жовнір зображений, котрий тримає прапор Польщі, і є дата — 1904 рік. В майбутньому плануємо зробити експозицію, щоб показати “вчора” і “сьогодні”. Будемо шукати фотографів, які зроблять сучасні світлини цих споруд. Це буде набагато цікавіше — бачити зміну в часі та в історії нашого міста”, — додає Михайло Дейнега.
Поштівка, на якій зображено польське культурно-спортивне товариство “Сокіл”. Суспільне Івано-Франківськ
Франківка Інна Тітова прийшла на виставку з доньками. Жінка каже, що любить переглядати старі світлини, цікавиться історією рідного міста. Раніше бачила світлини 1930-х та 1940-х років, а таких давніх — не зустрічала.
“Коли дивишся на ці світлини, ніби шар за шаром знімається оцей наліт часу. Ми поринаємо в історію, яка була сто років тому, і навіть більше. Це ж часи Першої світової війни. Коли ми дивимося на ці руїни, стає досить сумно, і ми раді, що зараз в нас в місті спокійно, і немає таких руїн. Дивлюся на ці світлини і намагаюся зрозуміти, що це за будинки, чи є вони зараз, чи щось відбудували на цьому місці”, — розповідає Інна Тітова.
Відвідувачка виставки Інна Тітова з доньками. Суспільне Івано-Франківськ
Поштівка з руїнами міста. Суспільне Івано-Франківськ
Донька Інни Анна Тітова каже, що раніше листівки старого міста розглядала тільки в соцмережах.
“На цих світлинах, якщо чесно, впізнаю дуже мало. Єдине, що впізнаю, — це вокзал, і деякі центральні вулиці. Зараз прийшла з родиною і почула багато різних історій та трішки більше дізналася про історію нашого міста”, — додає Анна Тітова.
Виставка поштівок в Палаці Потоцьких. Суспільне Івано-Франківськ
Зі слів Михайла Дейнеги, експонуватимуть поштівки на території Палацу Потоцьких до вересня 2024 року.