-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні охочі можуть підписати заяву на посмертне використання своїх органів. За останні пів року медзаклад отримав такі згоди від десятьох людей.

16 травня 2023 року стати потенційними посмертними донорами зголосилися ще п’ятеро добровольців. Про це Суспільному розповіла трансплант-координаторка лікарні Лілія Шевага.

В Івано-Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, урядова постанова, яка дозволяє проводити посмертну трансплантацію органів, діє в Україні упродовж двох років.

У Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів
Трансплант-координаторка Лілія Шевага. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Настільки це важливо. Якби ви бачили тих дітей, молодих людей, які на діалізі, як це страшно, і вони можуть жити тільки завдяки трансплантованій нирці, я вже не говорю про серце. Потім ті люди настільки емоційно вдячні, так моляться”, — ділиться Лілія Шевага.

Стати потенційним донором вирішила Людмила Лінник.

У Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів
Потенційна донорка Людмила Лінник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“У заяві є перелік органів і тканин, які я готова пожертвувати. Я відзначила, що готова пожертвувати все. Можна вибрати, якщо хтось не хоче віддавати своє серце, але хоче віддати селезінку. Якщо мої органи не підійдуть для пересадки, то я можу погодитися або не погодитися, щоб їх використали для якихось дослідів”, — розповідає Людмила Лінник.

- РЕКЛАМА-

Дозвіл на вилучення своїх органів у разі передчасної смерті дає волонтерка Леся Качурова. Жінка каже: жодних пересторог не має.

В Івано-Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів
Потенційна донорка та волонтерка Леся Качурова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Хочу, щоб щось підійшло комусь, особливо в дитячій онкології, в дитячій пересадці. У нас був пацієнт, якому ніхто з родичів “не підійшов”. Для трансплантації потрібна дуже велика кількість аналізів, тому ніхто вас викрасти, забрати вашу печінку і пересадити комусь не зможе, тому що це — нереально, вона не приживеться”, — каже Леся Качурова.

Зі слів Лілії Шеваги, заяву про посмертне донорство можна скасувати, якщо людина згодом змінить своє рішення. Жодних медичних обстежень потенційним донорам наразі не проводять. Усі необхідні перевірки та підбір органів є складною процедурою.

“Питання в гістосумісності. Наприклад, коли нам попадається донор, ми вносимо ці дані в базу і вона автоматично підбирається. Це не обов’язково за групою крові, тому що ідентичними є лише друга та четверта. Значення мають параметри, вік. Ми робимо HLA-типування, тобто все це дуже точно підбирається”, — пояснює Лілія Шевага.

З її слів, наразі в Івано-Франківській області провели 12 трансплантацій нирок, ще 150 людей очікують на пересадку цього органу. Окрім цього, прикарпатські медики планують операції з пересадки печінки та серця.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні