У Франківську активісти вимагають повернути останню комунальну лазню у власність міста
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську активісти вимагають повернути останню комунальну лазню у власність міста ФОТО

Автор: Ігор Василик
07/12/2020 11:41
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Переглянути рішення про приватизацію та продаж приміщення лазні, що позаду кінотеатру “Космос” в Івано-Франківську, вимагають у міської влади представники дев’яти громадських організацій. Про це просять містяни у зверненні на ім’я міського голови Івано-Франківська та депутатів міськради.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Приміщення лазні, розташованої на вулиці Стефаника, 31, закрили на ремонт у 2004-му році. Відтоді тут добудували третій поверх, пише Суспільне.

На час продажу, який провели у жовтні цього року через аукціон ProZorro, площа приміщення склала близько двох тисяч квадратних метрів. Про це розповів один з ініціаторів боротьби за збереження лазні, франківець Богдан Козак. Чоловік каже, що третього грудня з цим питанням до влади вони звернулися вже не вперше.

“Ми ще у 2017-му році організували звернення до мера Івано-Франківська Марцінківа. Прийшли до нього у кабінет. Там був присутній депутат Онуфріїв. Вони знали про цю проблематику, обіцяли, що будуть шукати кошти, щоб це приміщення працювало за призначенням як лазня. Після цього я неодноразово говорив з мером, депутатом Шкутяком. Вони всі говорили, що це правильна ідея”, – розповідає Богдан Козак.

Звернення до міського голови та депутатів міської ради підписали керівники дев’яти громадських організацій. Серед них ГО “Народна рада Прикарпаття”.

“Каже мер, що треба 20 мільйонів, але не представивши навіть кошторис того, які гроші треба вкласти в ту лазню. Те, що вона є проблемна, нема питань. Альтернатива яка? Міська влада пропонувала таку лазню, як для атовців. А всі інші? Вони що, не заслужили – ті, що пенсіонери та інваліди? Вони не заслужили державної бані?”, – каже голова ГО “Народна рада Прикарпаття” Мирослав Римаренко.

Оксана Тодорів від народження мешкає у будинку поруч з лазнею. Каже, що підтримує її збереження.

“Я пам’ятаю, тут були великі черги, був буфет такий. Ну, дуже було приємно. Був салон краси, тобто перукарня. І чоловіча, і жіноча. Люди ходили”, – розповідає жителька вулиці Василя Стефаника Оксана Тодорів.

Продати приміщення лазні міська влада намагалася декілька разів, однак змогли це зробити тільки у жовтні цього року, забравши з умов обов’язкове збереження новим власником її спеціалізації. За приміщення, яке, за документами аукціону, перебуває у готовності на 54 %, міська влада просила у нового власника 5 мільйонів 631 тисячу 570 гривень.

Продали лазню за 7 мільйонів 560 тисяч гривень приватному підприємству “ЛК-Капітал”. Про це вказано у договорі купівлі-продажу, який датований 11 листопада.

Щоб отримати коментар міської влади, було звернення до заступниці міського голови Вікторії Дротянко. Вона сказала, що свою позицію міський голова висловив третього грудня у публікації на сторінці у Facebook.

“Щодо бані. Це була недобудова. Вирішили продати його на відкритому аукціоні. Продали за ціною більше семи мільйонів гривень. Вважаю, що в цей період – це дуже добрі кошти. Використаємо їх на наші освітні заклади, на погашення наших комунальних автобусів. І деякі люди хотіли скористатися такою можливістю, що можна безкоштовно таке приміщення на вулиці Стефаника захопити. Я хочу відверто сказати, що ніколи не піду на якісь схеми”, – йдеться в дописі.

Як повідомив ініціатор звернення Богдан Козак, наступного тижня прихильники збереження комунальної лазні планують знову прийти до міського голови, а також розглядають інші види протесту, щоб їх почула влада.