14 листопада, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, з 11:00 по 13:00 год біля центрального корпусу ІФНМУ студенти-медики безплатно вимірювали глюкозу крові та артеріальний тиск всім охочим.
Крім того, розповідали франківцям, як запобігти такій недузі.Фіртка.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Сьогоднішню акцію організували з ініціативи ІФНМУ при підтримці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, фармацевтичних компаній та Лікувально-діагностичного центру Св. Луки, які надали глюкометри та тест-смужки для вимірювання глюкози крові. До речі, акція вже стала традиційною, її студенти провели у середмісті.
Відтак, в рамках події виміряли рівень глюкози крові 73 охочим пацієнтам.
Цього року IDF зосереджує свою кампанію та заходи на освіті з питань діабету. Люди, які живуть із цим захворюванням, повинні розуміти його та оновлювати свої знання про діабет, щоб контролювати захворювання та уникати ускладнень.
«З 90-х років згідно з постановою Генеральної Асамблеї ООН такий день відзначають в усіх країнах світу. Відтак, приблизно 90 країн сьогодні проводять таку акцію.
Міжнародна діабетична асоціація України сьогоднішній день назвала днем освіти для того, аби популяризувати інформацію про цукровий діабет, симптоми, ускладнення тощо.
Річ у тім, що станом на сьогодні, цукровий діабет дуже поширене захворювання. На жаль, кожна дев’ята людина у світі схильна хворіти на цю недугу», – каже Надія Скрипник, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор та ендокринолог вищої категорії.
Зараз в Україні приблизно три мільйони людей хворіють на цукровий діабет.
«Проблема полягає ще й у тому, що стрімко розвиваються хронічні ускладнення цукрового діабету, якщо вчасно не виявляти захворювання.
Тому ми проводимо таку акцію для того, щоб звернути увагу всіх мешканців нашої області до цієї проблеми. Сьогодні навчання і освіта, а завтра ми захищаємо наших пацієнтів від такого грізного захворювання як цукровий діабет», – продовжує Надія Скрипник.
За її словами, більшість пацієнтів – це люди похилого віку, у яких діагностували другий тип цукрового діабету.
«Цей тип прогресує дуже повільно, у цьому й його небезпека, бо люди тривалий час не знають, що хворіють. І, на жаль, звертаються до лікаря вже тоді, коли проявляються хронічні ускладнення, як-от зниження зору, сліпота, ураження нирок чи синдром діабетичної стопи.
Не лише на Прикарпатті, але й в цілому світі дуже багато ампутацій нижніх кінцівок через діабет. Тому треба навчити людей жити з цим захворюванням, а головне – вчасно виявляти та запобігати», – пояснює спеціалістка.
Своєю чергою Оксана Марусин, обласний ендокринолог, стверджує, що тема цукрового діабету безпосередньо пов’язана із забезпеченням інсуліном.
«В нашій області, не зважаючи на війну та кризи, не було жодного дня, аби пацієнти не були забезпечені інсуліно-терапією.
Що стосується препаратів чи засобів для вимірювання глюкози крові, то МОЗ зробило для нас великий подарунок. Зараз ми отримали глюкометри для пацієнтів з першим типом діабету. Стовідсоткове забезпечення не лише глюкометрами, але й тест-смужками.
Якраз в ці дні пацієнти починають отримувати безплатно ці глюкометри та тест-смужки», – каже Оксана Марусин.
З її слів, глюкометрами також будуть забезпечені пацієнти з другим типом діабету.
«Акцентую увагу на тому, що це стосується тих, хто отримує інсулін і має прогресуючі ускладнення.
Хочу наголосити, що ключовим моментом розвитку цукрового діабету є стресова ситуація. Ми всі зараз перебуваємо у стані хронічного стресу. Саме він є провокуючим. Тому обов’язково звертайтеся до сімейних лікарів та ендокринологів», – підкреслила обласний ендокринолог.