У Франківську діятимуть нові правила благоустрою
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську діятимуть нові правила благоустрою

Автор: Світлана Якимчук
09/02/2023 07:16
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

У п’ятницю, 4 лютого, на сесії міської ради в Івано-Франківську затвердили нові правила благоустрою. До цього їх не оновлювали з 2018 року.

У новому документі врахували як війну, так і те, що Франківська громада з того часу значно розширилась. Репортер зібрав найосновніше, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Присадибні ділянки й дерева

За словами заступника міського голови Михайла Смушака, над новими правилами структурні підрозділи працювали десь рік. Враховували і франківський досвід, і європейську практику.

Останнього разу глобально ми оновлювали правила благоустрію ще у 2015 році, у 2018 були невеликі зміни, – каже Михайло Смушак. – За той час змінилося законодавство, тож їх треба було привести у відповідність. Крім того, до Франківської громади приєдналося 18 сіл, а благоустрій у селі відрізняється. Зокрема, ми прописали, що заборонено виїжджати тракторами на гусеничному ходу на асфальтовані дороги. Для сіл це проблема. Тепер за таке будуть накладатися штрафні санкції.

Зокрема, у правилах 2023 року йдеться, що за благоустрій присадибної території відповідає її власник. Тож до його обов’язків входить покіс трави, обрізка дерев, кущів та інших зелених насаджень, що виходять за межі присадибної ділянки для недопущення перешкоджання руху транспорту чи пішоходів.

Серед інших правил:

  • Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
  • Забороняється загромаджувати будівельними матеріалами проїзні частини вулиць, тротуари.
  • Власники або користувачі земельних ділянок, незалежно від місця розташування, зобов’язані знищувати Борщівник Сосновського й не допускати його розповсюдження.

Також окремі правила є для зрізання дерев на території громади. Тепер працівники комунальних підприємств не різатимуть їх просто за вимогами мешканців.

Буде створена спеціальна комісія, яка прийматиме окреме рішення по кожному дереву: чи його треба зрізати, чи обрізати, чи підлікувати. Тоді на виконкомі будемо приймати рішення по кожному випадку, – каже Михайло Смушак.

Роздільне сортування

Окремо прописані правила роздільного сортування сміття. Втім, за словами Михайла Смушака, ці правила найближчим часом не запрацюють.

Тут ми зробили примітку, що роздільне сортування відходів буде після відповідного рішення виконавчого комітету, – говорить заступник міського голови. – Зараз через ситуацію в країні ми не можемо придбати окремі контейнери, розставити їх, налагодити систему роздільного збору, сортування, переробки. Але як тільки буде така можливість, будемо готові до сортування. Деякі люди, переважно у новобудовах, уже практикують самостійно розділяти побутові відходи.

Як ідеться у правилах благоустрою, сортування відходів здійснюватиметься на чотири фракції в окремі контейнери:

  • Жовтий сміттєвий контейнер – призначений для металу і пластикових виробів. Це – пластикові пляшки, банки з-під напоїв, консерв, упакування з-під засобів для чищення і миття посуду тощо.
  • Синій сміттєвий контейнер – для паперу. Це – картон, каталоги, листівки, газети, паперові торбинки та інше. Заборонено сюди вкидати картонні упакування з-під соку та молока, дитячі підгузки, паперові рушники та серветки.
  • Зелений сміттєвий контейнер – призначений для викидання скла і виробів з нього. Сюди можна викидати будь-яку скляну тару, крім кераміки, порцеляни, фаянсу, кришталю, окулярного скла, а також ламп, дзеркал, віконних шиб.
  • Коричневий сміттєвий контейнер – призначений для харчових та інших біологічних відходів. Це – залишки їжі, скошена трава, листя, квіти.

Також має бути контейнер сірого кольору для відходів, які не потрапляють до жодної з категорій. Звісно, великогабаритні відходи, батарейки, термометри, акумулятори, ліки та інше небезпечне сміття треба здавати у спеціальні пункти прийому.

сортування сміття Франківськ

Коли буде можливість, планують встановити такі контейнери у громаді. А поки це лише проєкт.

Вивіски й паркування

Йдеться у правилах благоустрою і про зовнішню рекламу та вивіски. Зокрема, забороняється:

  • Розклеювання оголошень, афіш на будинках, опорах електромереж, деревах та в інших, невідведених для розклеювання місцях;
  • Фарбувати чи наклеювати рекламу на елементах будівель (стінах, колонах, ганках, дашках, сходах), дорогах, тротуарах.
  • Встановлювати демонстраційні манекени за межами торгових приміщень;
  • Розміщувати «спотикачі», транспаранти-перетяжки»;
  • Розміщувати рекламу ближче 10,0 м до встановлених меморіальних дощок, пам’ятних знаків;
  • На фасадах будівель та споруд із закриттям елементів декору фасаду (на поверхнях з декоративними рельєфами, на карнизах, огородженнях балконів, еркерах, колонах, пілястрах, контрфорсах).

Також на території Івано-Франківської громади забороняється надавати послуги із використанням тварин. А ще – торгувати тваринами у невідведених місцях і продавати червонокнижні рослини.

Вивіски, зовнішня реклама, Франківськ

А ще – заборонено виносити товари та обладнання (наприклад, холодильні камери з морозивом) за межі торгових закладів.

Є і про паркування та транспорт. У Франківську забороняється рух з 08:00 год до 17:00 вантажних автомобілів на перехрестях при русі в сторону центру: вул. Галицька – вул. Пасічна, вул. Целевича – вул. Хіміків, вул. Тисменицька – вул. Юності, вул. Коновальця – вул. Блавацького, вул. Г. Мазепи, вул. Довженка, Набережна ім. В. Стефаника з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т. А також – тракторів, самохідних машин і механізмів, крім транспортних засобів, що обслуговують мешканців або належать мешканцям, які проживають або працюють у цій зоні.

Крім того, забороняється паркувати транспорт на проїжджій частині доріг, вулиць та внутрішньоквартальних проїздів під час снігопадів, а також після їх закінчення і до повного розчищення проїжджої частини.

Роботи на дорогах

Дуже багато уваги у правилах благоустрою приділяється ремонтним роботам на дорогах. При розкопуванні покриття на проїжджій частині доріг, тротуарах, площах, зелених зонах огородження має бути яскраво червоного кольору з білими смугами. А ще має бути виготовлене з металу, твердого пластику або іншого подібного матеріалу, мусить кріпитись нерухомо з секцій по периметру розкопки.

Крім того:

  • Роботи, які проводяться на великих площах, мають бути обгороджені по всьому периметру парканом висотою від 1,8 м або сіткою яскраво червоного кольору.
  • Якщо розкопка проведена на проїжджій частині, додатково до знаків, може бути наклеєна тимчасова розмітка жовтого кольору, а також встановлені попереджувальні ліхтарі.
  • У місцях проходу людей треба встановлювати перехідні містки, шириною не менше 75 см, з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка.
  • Забороняється засипати ґрунтом дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів та інше.
Генератор біля кафе

Генератори та російські пісні

Свої корективи внесла і війна. Зокрема, на території Івано-Франківської громади, забороняється публічно виконувати твори російською мовою. За словами Михайла Смушака, у місті вже були прецеденти, коли мешканців обурювали російські пісні вуличних музикантів. Тому це прописали у правилах благоустрою.

Окремий пункт – використання генераторів. Їх треба розміщувати зовні, бажано під навісом або в окремому технічному приміщенні з доброю вентиляцією. Також:

  • Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) має бути не меншою, ніж 6 м.
  • Допускається встановлювати генератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше, ніж 1 м.
  • Заборонено вмикати генератор без накриття в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу.
  • Забороняється розміщувати генератор на балконі, шляхом підвішування на стіну будинку, на горищі будинку, на зупинках громадського транспорту, на сходових клітках, у під’їздах, всередині квартир чи інших приміщень, у підвалах, у місцях, які перешкоджають руху пішоходів тощо.

А крім того, генератори, які мають потужність понад 8 кВт повинні мати відповідний кожух захисту від опадів та шуму.