Проєкт “Драма-Діти-Терапія”: трилогія зцілення” благодійної організації “Вогник доброти” отримав грантову підтримку в програмі “Культура плюс” від Українського культурного фонду. Реалізовуватиме ініціативу впродовж дев’яти наступних місяців театральна школа “ЖИВБУВПЕС”, повідомляє Суспільне Карпати.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Проєкт – спільна робота керівника театральної школи, засновника благодійної організації “Вогник доброти” Ігоря Захарчука, керівника центру психологічної допомоги дітям “Серденько” Василя Серденька, сценаристки Таїсії Лютої та дитячої психіатрині Валентини Арциховської.
Дітям, згідно з проєктом, планують показати три постановки.
“Вони – різні за жанрами, і кожна з них має різні завдання. Перша постановка – за участю сиріт, які живуть при Центрі, та учасників театральної школи “ЖИВБУВПЕС”. Це – “Планета радості”. Вона дуже яскрава та весела. Поставимо за творами Наталії Абрамцевої, якою я зачитувалася в дитинстві. Це прості за формою речі, але дуже глибоко філософські, бо там немає засудження”, – розповіла співавторка проєкту Таїсія Люта.

Ще дві постановки, які покажуть – Femily-шоу “Вам треба розлучитися!” та драма-розтин “Вороги”. Глядачами та учасниками будуть і діти з Центру психологічної допомоги “Серденько”. Їх, за словами керівника закладу Василя Серденька, є 20.
“Я був дуже радий, що можна до дітей навіть з психологічної сторони донести цю всю проблематику у вигляді казки, якоїсь постановки. Проблем, на жаль, є багато, і не тільки в Івано-Франківську, а й в Україні, саме у таких дітей. Думаю, що завдяки проєкту, ми зможемо допомогти цим дітям, показати, що життя прекрасне, і все залежить від того, що в нас у головах”, – ділиться Василь Серденько.
За словами Ігоря Захарука, проєкт “Драма-Діти-Терапія: трилогія зцілення” створювався як міжгалузевий, тобто – як поєднання медицини та мистецтва.
“Діти, хочемо ми цього чи не хочемо, стикаються з такими проблемами як насильство в сім’ї, насильство в школі від однолітків, наркоманія, дитяча проституція, розлучення. Таким чином ми створювали вистави не просто як продукт, а це нам допомагало розмовляти з дітьми на ці теми. Шкода, що дуже мало цим темам приділяють уваги в навчальних закладах та навіть у сім’ї”, – зазначив він.
Також проєктом передбачено створення книжки-посібника, що міститиме рекомендації щодо роботи з дітьми, які постраждали внаслідок насильства, сиротами та дітьми із сімей, що розлучилися.